Exdiplomat Polreich k Ukrajině: Za potlesku tisku chválíme fašismus. Naše srdce musí stát proti pozicím úřadů

10. 10. 2014 11:30

Dění kolem volyňských Čechů a jejich žádost o repatriaci podle komentátora Miroslava Polreicha definitivně ukázalo, jakým způsobem pracuje naše diplomacie. Za potlesku tisku stále razí přístup, ze kterého podle analytika bude ustupovat i americká diplomacie.

Exdiplomat Polreich k Ukrajině: Za potlesku tisku chválíme fašismus. Naše srdce musí stát proti pozicím úřadů
Foto: Hans Štembera
Popisek: JUDr. Miroslav Polreich

Polreich se domnívá, že USA v dohledné budoucnosti budou muset požádat Rusko o pomoc v boji s islámskými radikály. Nejen proto, že samotné USA nebudou schopny tento boj vést, ale také proto, že Rusko má s čelením této militantní víře staleté zkušenosti. A v souvislosti s tím se nevyhnutelně posune i přístup Washingtonu k dění na Ukrajině.

Navzdory tomu české Ministerstvo zahraničních věcí stále zcela bezdůvodně podporuje rusofobní tendence. Přehlíží, že věci, které oslavuje, se odehrávají pod fašistickými prapory, které v Praze letos vlály poprvé od roku 1945.

„Překvapivě pod těmito prapory stál dnešní náš ministr zahraničních věcí Zaorálek spolu s předsedou zahraničního výboru panem Schwarzenbergem,“ poznamenává analytik. A média prý do toho pějí oslavné ódy, jak se naše zahraniční politika sjednocuje, a stáváme se tak řádným státem. Sice se výrazně vymyká prezident Zeman, ale s ním se média snadno vypořádávají jako s ruským agentem.

Celý komentář ZDE

Zatímco my tady v Praze můžeme spekulovat, lidé na Volyni, kteří se k našemu národu vždy hlásili, dostávájí po zkušenostech s fašisty z doby války celkem pochopitelný strach. Ministerstvo zahraničních věcí ovšem jejich žádosti o repatriaci odmítá, protože by to prý nová vláda v Kyjevě mohla vnímat jako projev nedůvěry.

A není to jediná iniciativa naší diplomacie ve prospěch nového režimu. Náš zastupitelský úřad se vládě přímo nabízí, že jí poskytne naše zkušenosti při tvorbě „lustračního zákona“, aby měla klacek na své odpůrce. A pan velvyslanec osobně se chlubí, že právě on jako první odhalil účast ruské armády v bojích na východě Ukrajiny.

„Případ volyňských Čechů snad skutečně otevře oči lidem i institucím, kteří chtějí vidět. Nepochybuji, že naše srdce jsou na jejich straně,“ píše Polreich. Úřady prý však bohužel srdce nemají, a proto jednají tak, jak jednají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

22:37 Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát …