Francouzský prezident nevylučuje nálety proti IS v Sýrii

07.09.2015 12:31 | Zprávy
autor: vam, čtk

Francouzský prezident François Hollande nařídil průzkumné lety nad Sýrií a připustil možné letecké údery francouzské armády proti silám Islámského státu (IS) na syrském území. Na dnešní pravidelné půlroční tiskové konferenci ale současně vyloučil, že by Francie vedla v Sýrii pozemní vojenskou intervenci.

Francouzský prezident nevylučuje nálety proti IS v Sýrii
Foto: worldwide.com
Popisek: Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Francois Hollande

„Požádal jsem ministra obrany, aby se hned od zítřka (úterý) vedly průzkumné lety nad Sýrií. Umožní zvážit nějaké údery proti IS. Necháváme si přitom samostatnost v konání a rozhodování,“ řekl podle AFP nejvyšší francouzský představitel.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Cenzory tu nechceme.“ Pět Evropanů se do USA nepodívá, včetně bývalého pohlavára EU

8:00 „Cenzory tu nechceme.“ Pět Evropanů se do USA nepodívá, včetně bývalého pohlavára EU

Těsně před Vánoci vypukla digitální válka mezi USA a EU. Pět Evropanů se ocitlo na sankčním seznamu …