Jan Veleba se naposledy vrátil k děsivé situaci, kterou zažil na Pražském hradě. A zapojili se i jiní „kabrňáci“

18.02.2016 7:09

Senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba se na svém facebookovém profilu vrátil k muslimům, které dle svých slov viděl na Pražském hradě. „Stal jsem se svědkem následující scény: Asi 25 metrů vlevo od balkonu mezi dvěma bílými lavičkami u hradní zdi vykonávala modlitební obřad skupinka sedmi muslimů,“ uvedl před pár dny s tím, že jej to vyděsilo. Nyní se k celé záležitosti opět vrátil.

Jan Veleba se naposledy vrátil k děsivé situaci, kterou zažil na Pražském hradě. A zapojili se i jiní „kabrňáci“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba

„Ti z vás, kteří nevěříte, tak doporučuji popřemýšlet o lidovém přísloví ‚podle sebe soudím tebe‘. Dále chci poznamenat, že nádvoří Pražského hradu je monitorováno kamerami, mou informaci lze snadno ověřit. Psal jsem to s vědomím, že se o tuto epizodu bude třeba dodatečně zajímat útvar ochrany Pražského hradu (teď nevím, jak se přesně jmenuje),“ napsal všem, kteří mu jeho zážitek nevěřili. 

Zároveň také doporučil všem, kteří se dle jeho názoru oháněli lidskými právy, projít si na internetu, jak je to teď s modlením islámských věřících v Paříži. „Nejsou od toho náhodou mešity?“ ptá se Veleba.

„Na migrační krizi a související problémy mám podobný názor jako pan prezident. No a on nedávno dosáhl podpory plných 70 %. Takže vy, kteří se mnou souhlasíte, tak se nenechte zmást. Kdekoliv kdokoliv napíše něco, co tne u našich sluníčkářů, pražské kavárny a dalších do živého, tak následují dostihy anonymních odsudků a diskreditace autora. Je to ale pouhá menšina, ta slušná většina mlčí,“ píše také Veleba. Poskytl rovněž výsledky průzkumu, jenž zveřejnila společnost CFA Forecasting. „Téměř čtyři pětiny účastníků průzkumu (79,4 %) se domnívají, že uprchlíci přinesou převážně problémy a zátěže,“ uvádí. 

Rozhovor Jana Veleby na téma muslimů na Hradě zveřejnily ParlamentníListy.cz ZDE.

Zážitek Veleby komentuje následně například server SvobodnéFórum.cz. „Je potřeba ocenit, že Jan Veleba po – pro něj tak stresujícím – zážitku dokázal vůbec smysluplně komunikovat, ještě o všem informovat své příznivce na Facebooku a následně příspěvku na sociální síti zaplatit placenou propagaci,“ píše server. A uvádí, že Veleba není ve svých úzkostech a strachu sám. „Spoustu lidí na Hradě skutečně něco velmi děsí. Ačkoliv muslimové to tedy nejsou...“ dodává server. 

„Vycházíme-li tedy z premisy, že se popisovaná událost skutečně stala, musíme si nutně klást otázku, proč se muslimové na Hradě modlili. Byla mešita v Opletalově ulici zavřená? Věděli mladí muži, znalí Velebovy komunistické minulosti a zemanovské současnosti, že tudy senátor půjde a chtěli jej touto nenásilnou formou přivést na správnou cestu? Trénovali na situaci, kterou predikují konvičkovci, totiž, že to tady stoupenci islámu jednou všechno převezmou? To je všechno možné,“ poznamenává server. A vzápětí ironicky dodává, že si možná jen muslimové všimli, v jakém stavu je Česká republika, potažmo Hrad, a usoudili, že je nejvyšší čas začít se modlit. „Katolíci, evangelíci, pravoslavní i židé by se mohli přidat. Naděje na spásu pak mnohonásobně vzroste,“ uzavřelo SvobodnéFórum.cz.

Původní text ZDE

Velebova strachu si povšiml také novinář Jindřich Šídlo, jenž jej na svém facebookovém profilu okomentoval písní Pražského výběru. „A tak jsem se prošel po Miami Beach a co jsem tam viděl, z toho jsem byl pryč. Viděl jsem věci vskutku monstrózní a teď se jen držte, všude cimbál zní. A tisíce hráčů v světlech neonů a támhle se svíjí tlupa Šošónů a skleněnej medvěd s šesti nohama a rotující kedluben a dopadl mi na buben. Já jsem hrál, ty jsi hrál a my jsme hráli na cimbál. A my jsme hráli na cimbály a všichni myši tancovaly,“ uvedl Šídlo. 

A celého Veleba komentáře si všiml také Daniel Veselý na serveru Britské listy. Podle něj se zpráva podobá všelijakým poplašným zprávám a hoaxům, jimiž jsou promořeny sociální sítě i řada sdělovacích prostředků. 

„I kdyby senátor skutečně na nádvoří Hradu spatřil několik modlících se muslimů, nechápu, proč by měl být touto skutečností nějak zaskočen, a už vůbec mi hlava nebere, proč by mělo jít o nějakou provokaci, jak sám spekuluje. Šlo prý o modlící se mladé muže, což koresponduje s tvrzením Miloše Zemana a dalších, že stávající uprchlické vlně do Evropy dominují ‚samí mladí muži‘. A mezi řádky by mohlo jít o potenciální teroristy podle Zemanova proslulého a zároveň vylhaného bonmotu, že ne každý muslim je terorista, ale každý terorista je muslim,“ podotkl Veselý. 

Zároveň si všímá skutečnosti, že „jestliže se muslimové modlí v epicentru ryzího češství, může to být podle Veleby záměr či provokace, neboť jde patrně o horší svatokrádež, než kdyby chrám svatého Víta zrestaurovali proslulí sudeťáci z České sody Karl s Egonem, jak v reakci na Velebovo tvrzení vtipně napsal jeden z uživatelů Facebooku.“

Původní text ZDE.

Celý příspěvek Jana Veleby na Facebooku:

MUSLIMOVÉ NA PRŽSKÉM HRADĚ - ještě dodatek

Přeji dobré odpoledne a několik slov k velkému množství vašich příspěvků na moji včerejší krátkou zprávu.

Ti z vás, kteří nevěříte, tak doporučuji popřemýšlet o lidovém přísloví "podle sebe soudím tebe". Dále chci poznamenat, že nádvoří Pražského hradu je monitotováno kamerami, mou informaci lze snadno ověřit. Psal jsem to s vědomím, že se o tuto epizodu bude třeba dodatečně zajímat útvar ochrany Pražského hradu (teď nevím, jak se přesně jmenuje).

Ti z vás, kteří se oháníte lidskými právy, tak vám doporučuji si projít na internetu, jak je to teď s modlením islámských věřících v Paříži, jaký názor na to mají Pařížané. Nejsou od toho náhodou mešity? Například v Brně? Dále vám doporučuji se dodatečně seznámit se situací v Německu a třeba si přečíst nedávný rozhovor pana Bělobrádka o tom, že Islám v Evropě nechce. Na rozdíl od většiny jiných jeho názorů s tímto souhlasím a podepíši ho.

A konečně těm, kteří na jakoukoliv diskusi a polemiku používají poukaz na komunismus doporučuji zkusit něco jiného, pokud možno k věci. To vás diskvalifikuje, činí myšlenkově poněkud méně pohyblivými a hlavně - je to obehraná karta a nikoho nezajímá.

Poslední poznámka, kterou mně vnukla paní Erna. Na migrační krizi a související problémy mám podobný názor jako pan prezident. No a on nedávno dosáhl podpory plných 70%. Takže vy, kteří se mnou souhlasíte, tak se nenechte zmást. Kdekoliv kdokoliv napíše něco, co tne u našich sluníčkářů, Pražské kavárny a dalších do živého, tak následují dostihy anonymních odsudků a diskreditace autora. Je to ale pouhá menšina, ta slušná většina mlčí.

Nebo mohu posloužit výsledky posledního průzkumu společnosti CFA Forecasting ve spolupráci s poradenskou společností Herzman, které byly zveřejněny 15.2. a které mimo jiné uvádí: "Téměř čtyři pětiny účastníků průzkumu (79,4%) se domnívají, že uprchlíci přinesou převážně problémy a zátěže." Tož počkejte s těmi lidskými právy až se to u nás nastartuje, budete je potřebovat. Ale v jiných souvislostech, než si myslíte.

Všem vám, ať už máte názor jakýkoliv a umíte ho formulovat slušně, tak děkuji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

22:51 Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

Novinář Jaroslav Plesl ve svém facebookovém příspěvku komentuje vliv finančníka Georga Sorose v před…