John nechce být ombudsmanem pro korupci

10. 7. 2011 23:12

Radku Johnovi boj s korupcí na vládní úrovni nevyšel. Zkoušel to nejprve ve funkci ministra vnitra a pak chtěl být vicepremiérem pro boj s korupcí. Nakonec ale odešel a vicepremiérkou se místo něj stala jeho kolegyně Karolína Peake.

John nechce být ombudsmanem pro korupci

Zuřivý bojovník s korupcí tak nedostal mandát k tomu, aby s tímto nešvarem aktivně bojoval. O další "trafice" nebo jiné uměle vytvořené funkci neuvažuje. Nechtěl by být ani ombudsmanem pro korupci, pokud by se něco podobného zřizovalo.

Zda by nechtěl být něčím jako ombudsmanem pro korupci, se Johna přes službu Profily na serveru ParlamentníListy.cz zeptal uživatel Vojtěch Hájek.

"O takové funkci neuvažuji," odvětil John. "Každopádně v boji proti korupci nepolevím, třeba v koordinaci s novou vicepremiérkou v boji proti korupci Karolínou Peake."

Peake si v současné době vybírá spolupracovníky do svého nového úřadu. Má vzniknout kolem 13 nových tabulkových míst. S Johnem má Peake přátelské vztahy, ačkoli se oba utkali o místo šéfa Věcí veřejných a John Peake porazil.

Čtenář se Radka Johna dotázala přes službu Profily na serveru ParlamentníListy.cz, kde mohou voliči komunikovat se zákonodárci i jinými volenými zástupci. I vy se tak můžete zeptat (nejen) Radka Johna.

Čtěte:

Peake: Na zničení korupce nemám dostatečně silný vládní post

Peake: 20 let za korupci nikoho neodsoudili. A najednou chtějí Bártu?

Peake vybírá své spolupracovníky, s Morozem rozhodně nepočítá

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

18:52 Polák dělal bordel, dostal přes držku. Feťák se pomočil, dealeři zdrhali, neutekli. Policisté v Hradci ukázali, jak zatočit s drogami. Slídili jsme na Hip Hop kempu

Festival Hip Hop Kemp, jehož 18. ročník se pomalu chýlí ke konci, čeká propad návštěvnosti zhruba na…