Klaus a Paroubek budou mravenčí králové, píše komentátor

23.08.2011 10:51

Mravenci se dokáží k potenciální kořisti dokáží dostat jen pár okamžiků poté, co se někde objeví. A to nemají ani mobil, iPad, PR nebo Petra Hájka a Ladislava Jakla, kteří by svému patronovi připravovali vhodnou půdu. Komentátor Práva Alexandr Mitrofanov přirovnává mravenčí srocení k současnému zájmu o hypotetické politické strany.

Klaus a Paroubek budou mravenčí králové, píše komentátor
Stále naléhavější a vehementnější jsou spekulace o možných nových stranách. V nejbližší době má vzniknout jedna v čele s Jiřím Paroubkem a o zhruba rok a půl později zaštítí další Václav Klaus.

„Mravenčí králové" se budou ohánět myšlenkou národa a postavením člověka

Pro Paroubka je to jedna z možností, jak udržet pozornost médií. Klaus to nemá zapotřebí, ale snaží si zajistit piedestal po ukončení své druhé prezidentské epizody.

Oba „mravenčí králové", jak je nazývá Mitrofanov, se pokusí získat zmatené a zoufalé občany, kteří se nedokázali smířit s tím, že se doba opět mění. Mají také společný motiv. Je jím národ jako hlavní forma identifikace člověka se světem.

„Klausovci k tomu přidávají konzervativní hodnoty až na hranici komična (například že baťůžek a minerálka v plastové lahvi značí levičáctví, nebo že homosexuálové přirozeně volí levici). Paroubek vyplňuje mediální prostor kritikou malé levicovosti ČSSD, z níž ne a ne odejít," píše Mitrofanov v Právu.

Skutečným mravencům jde jenom o jídlo. Politici ale hledají hlavně moc. Pokud vzniknou nové strany Paroubka a Klause, nebude to nic mimořádného. Pokud by oba uspěli ve volbách a znovu se dostali k moci, značilo by to především, že si to společnost tak přeje.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Amnestie? U Soukupa padl odvážný návrh

14:37 Babiš: Amnestie? U Soukupa padl odvážný návrh

V Soukupových zprávách bylo zase veselo. Moderátor opět odpovídal na dotazy diváků. "Nedivila bych s…