Kocourka zachránila od trestu exmanželka. Zatím

24. 7. 2012 7:05

Stíhání v případu bývalého ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka (ODS), který při rozvodu své někdejší manželce "nedopřál" 16 miliónů korun, zřejmě brzy skončí. Jeho exmanželka Olga totiž nesouhlasí se stíháním Kocourka, ani jeho matky.

Kocourka zachránila od trestu exmanželka. Zatím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Kocourek

Ta se údajného odkloňování milionů měla rovněž účastnit. „Návrh na zastavení šel z důvodu neudělení souhlasu poškozené s trestním stíháním,“ potvrdil Právu státní zástupce z Prahy-západ Zdeněk Matula, který vyšetřování kauzy dozoruje.

Ten taky vysvětlil, že je potřeba souhlasu právě poškozeného ke stíhání viníka, jedná-li se o trestný čin poškozování věřitele.

Matula si ale rozhodnutím není jistý. Proto návrhu zatím nevyhověl a uložil policii, aby jej doplnila. „Dá se říci, že jsem neshledal ten návrh ještě adekvátně podložený,“ uvedl státní zástupce s tím, že by se policie měla zabývat tím, zda se podmínka souhlasu vztahuje i na bývalé manžele. Policisté by mu proto měli opravený spis předložit znovu, nejspíše do konce srpna.

Okolnosti případu se objevily v listopadu minulého roku, kdy z dokumentů vyplynulo, že matka ministra Kocourka v březnu roku 2008 uzavřela smlouvu se společností Key Investments. Jenom o týden později se jí pak na účtu objevilo 16 milionů za dluhopisy. Ty po třech měsících prodala za 16,14 miliónu.

Martin Kocourek kvůli tomuto případu podal na svou pozici demisi. V květnu letošního roku policie jak Kocourka, tak jeho matku obvinila kvůli odklánění peněz. Teď jim bude hrozit, v případě pokračování soudního jednání, až osmileté vězení.

Bývalá manželka exministra se kvůli odklonění peněz obrátila na civilní soud. Podala žalobou na neplatnost smlouvy o vyrovnání společného jmění manželů. Snaží se tak získat polovinu částky, tedy osm miliónů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po Xaverově odhalení další rána pro ČT. Poslanec Plzák se rozpovídal o pořadech Wollnera a Fridrichové

17:10 Po Xaverově odhalení další rána pro ČT. Poslanec Plzák se rozpovídal o pořadech Wollnera a Fridrichové

Poslanec hnutí ANO Pavel Plzák se v internetové televizi XTV pustil do veřejnoprávní České televize.…