Le Penová kritizovala Merkelovou za přijímání uprchlíků. Němci si tak prý najímají otroky

07.09.2015 11:57

Do ostré kritiky Německa se pustila šéfka francouzské politické strany Národní fronta Marine Le Penová. Nelíbí se jí, že Německo v posledních dnech přijalo tisíce uprchlíků pocházejících většinou ze Sýrie. Tím, že jim otevřelo své brány, prý sleduje jeden cíl: snížit platy a najmout si „otroky“.

Le Penová kritizovala Merkelovou za přijímání uprchlíků. Němci si tak prý najímají otroky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen
reklama

„Německo si pravděpodobně myslí, že jeho populace vymírá, chce snížit mzdy a pokračuje v najímání otroků prostřednictvím masové imigrace,“ řekla Le Penová na shromáždění se svými příznivci v Marseille. Právě do tohoto města v rámci Francie míří největší množství přistěhovalců pocházejících ze severní Afriky.

Podle Le Penové chce Berlín vnutit svou imigrační politiku celé EU. „Německo nechce jen ovládnout naši ekonomiku, chce nás rovněž donutit, abychom přijali stovky tisíc žadatelů o azyl,“ uvedla s tím, že Francie nemá prostředky a ani netouží otevřít své brány „světové mizérii“.

Průzkumy veřejného mínění naznačují, že Le Penová, která je známá svou kritikou imigrace, může postoupit do druhého kola prezidentských voleb, které se v zemi uskuteční v roce 2017.

Francouzský prezident s kroky Merkelové souhlasí

Současná migrační krize francouzskou veřejnost zneklidňuje. Podle dnes zveřejněného průzkumu jsou Francouzi proti zmírnění požadavků na získání statusu uprchlíka v zemi, a to i v případě, že by šlo o Syřana prchajícího před občanskou válkou.

Francouzský prezident François Hollande souhlasí s kroky německé kancléřky Angely Merkelové. Ve společném dopise vyzvali ostatní unijní vůdce, aby podpořili systém přerozdělení uprchlíků v celé osmadvacítce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…