Lidská práva nejsou dodržována. Ale komunisté to prý změní

25.05.2013 21:57

Komunisté zaměří svůj program na prosazování lidských práv. Podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše zaznívalo toto téma na dnešní neveřejné ideologické konferenci strany v Praze opakovaně. Komunisté se připravují na rok 2014, kdy lidé budou volit obecní zastupitele a české i evropské poslance. Dnes si ale straníci hlavně "vyměňovali názory", řekl ČTK Dolejš. Konkrétní volební programy budou komunisté schvalovat na podzim.

Lidská práva nejsou dodržována. Ale komunisté to prý změní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

"Opakovaně zaznívalo, že si nesmíme nechat některá témata ukrást, například naplňování lidských práv," uvedl místopředseda KSČM. "Člověk nemusí být velký radikál, aby mohl říci, že v současnosti je způsob naplňování těchto práv špatný," řekl.

Komunisté v diskuzi o programových prioritách mluvili podle něj také o hospodářském růstu nebo ekologických rizicích. "Měli bychom být také dostatečně razantní, pokud jde o svobodu užívání a sdílení informací," doplnil Dolejš. "Hlavní je, že jsme si mohli vyměnit názory a vzájemně se pochopit. Teď je třeba tomu dát nějakou strukturu," uvedl.

Kromě programového směřování diskutovali členové KSČM o přípravě na volby, například o zlepšení přípravy propagačních materiálů. "A mezi tématy byla rovněž příprava velké mezinárodní konference, která bude v roce 2015," podotkl Dolejš.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prasárna! Šmarda kopnul Babiše za minulost a naznačil budoucnost

7:12 Prasárna! Šmarda kopnul Babiše za minulost a naznačil budoucnost

Nominant ČSSD na ministra kultury Michal Šmarda se dnes ráno na svém facebookovém profilu vyjádřil k…