Miliardy v kanále. David Rath přiblížil neinformovaným čtenářům, co všechno si platíme z rozpočtu

11.12.2016 18:10

Nad některými zajímavými informacemi, které v poslední době zaznamenal, se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamýšlí bývalý středočeský hejtman a bývalý poslanec David Rath.

Miliardy v kanále.  David Rath přiblížil neinformovaným čtenářům, co všechno si platíme z rozpočtu
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Zaregistroval například informaci, že počet přímých státních zaměstnanců – v úřadech a bezpečnostních složkách – roste a má růst i nadále. „Úředníků potřebujeme méně, ne více. Nejenže nic neprodukují, ale těm, kdo pracují, otravují život. Bohužel jsou v dnešní EU vládnoucí třídou,“ podotýká k tomu Rath.

Celý text je ZDE.

Davida Ratha zaujala také zpráva, že neziskové organizace dostaly od státu za rok 16 miliard korun. „Posíláme ohromné peníze a nikdo se nestará nač. Být ředitelem nějaké neziskovky je pak pozice srovnatelná s dědičným rentiérem. Nemusíte dělat nic, respektive jen co sám chcete, chodí vám ohromné peníze na účet a vy si s nimi můžete nakládat podle libosti. Vše je legální, čisté, nekontrolované a zdánlivě důvěryhodné... A my jsme za pitomce,“ komentuje Rath.

Bývalý politik glosoval také zprávu, že ministr financí počítá, že díky EET vybere 18 miliard do rozpočtu. „Pokud stát vybere 18 miliard, pak je zase zaplatíme jen my všichni. Současná vlna zdražování v restauracích je toho jasným důkazem,“ poznamenává Rath.

Za pozoruhodnou považuje také informaci, že analýza zadaná vládou upozornila na to, že z ČR odtékají do zahraničí řádově stovky miliard ročně. K tomu Rath uvádí, že nadnárodní kolosy si z nás „udělaly dojnou kravičku“. „Děláme pro ně práci, kterou u nich nikdo dělat nechce, děláme ji za třetinu a ještě to prezentujeme jako úspěch. Většího troubu aby na planetě pohledal,“ píše Rath.

Závěrem přichází s několika návrhy, jak současnou situaci změnit: „Snížit počet úředníků, policistů a vojáků asi o 30 % a tyto peníze dát vědcům, učitelů, sestrám, lékařům, důchodcům a mladým, kteří začínají s profesní kariérou.“

Dále navrhuje zavést vyšší daň pro oligopoly a takto vybrané prostředky investovat do infrastruktury a využít je ke snížení daní všech lidí a menších podnikatelů.

Zatřetí navrhuje zavést odpisové daňové pobídky, aby se zásadně vyplatilo zisky firem investovat tady a neodvážet je.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Katastrofa ČSSD: Zazněl odhad výsledku. A padají silné věty

20:37 Katastrofa ČSSD: Zazněl odhad výsledku. A padají silné věty

Advokát Pavel Němec si povšiml odhadů vedení sociální demokracie, jež se obává, že v evropských volb…