Náckové pokorně uznají volební porážku, demokraté vytáhnou červené trenýrky nebo jdou zapalovat auta. Rocker Petr Štěpánek se jim vysmál a našel pro ně úplně jiné pojmenování

11.12.2016 20:06

Obyvatelstvo v mnoha zemích se názorově dělí přibližně půl na půl. Přičemž ona dělicí linie nevede jako dříve ani tak po pravolevé ose, nýbrž spíše podle přístupu k civilizačním otázkám, respektive podle sympatií či antipatií k současným mocenským elitám, píše na svém webu bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, člen ODS Petr Štěpánek.

Náckové pokorně uznají volební porážku, demokraté vytáhnou červené trenýrky nebo jdou zapalovat auta. Rocker Petr Štěpánek se jim vysmál a našel pro ně úplně jiné pojmenování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek

Ta první polovina, jež současné mocné podporuje a volí, sama sebe považuje za demokraty a humanisty, zatímco tu druhou polovinu neváhá nálepkovat jako extremisty, populisty, fašisty, xenofoby, nácky, venkovany či burany (můžete si vybrat) a více či méně jimi opovrhuje, píše Štěpánek.

Celý text je ZDE.

„A pak dojde k nějakému volebnímu aktu, jako kupříkladu v Rakousku či USA. A zatímco ti nálepkoví extremisté, populisté, fašisté, xenofobové, náckové, venkované a burani (můžete si vybrat) prostě respektují, že vyhrál ten druhý, viz Rakousko a Hoferovi příznivci, ti údajní demokraté z první skupiny se srocují v ulicích, křičí, že ten zvolený není jejich prezident, vymýšlejí dodatečné kličky, jak výsledek zpochybnit, ba dokonce otočit, a občas i zapalují auta, viz USA a příznivci Clintonové nebo Velká Británie a ti, co projeli Brexit, či u nás Karlovi pohrobci, jejichž bojovou zástavou jsou červené trenýrky,“ píše dále Štěpánek.

Poukazuje na to, že tak to v demokracii chodí, že vyhrát může jen jeden a že to nemusí být zrovna ten můj favorit. „Že normální je výsledek akceptovat a o změnu podle svého gusta usilovat až zase příště, tohle ti lidé, údajní demokraté, neakceptují. Demokracii totiž uznávají pouze tehdy, když je po jejich,“ podotýká Štěpánek.

Podle něj se pak nabízí otázka, kdo že je to tedy vlastně demokrat. „Jisté je, že tihle pseudoelitáři, kteří se považují za majitele jediné pravdy – zaznamenal jsem, že někdo jim docela trefně říká liberálfašisté – to rozhodně nejsou. A naopak, ducha demokracie v sobě mnohem více mají ti opovrhovaní, údajní extremisté, populisté, fašisté, xenofobové, náckové, venkovani a burani,“ dodává Štěpánek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednaná

22:36 Zeman se u Soukupa vysmál Petříčkovi: Bizarní. Má jet do Ameriky vyjednat návštěvu a než přistane, je sjednaná

I tento čtvrtek odhalil prezident Miloš Zeman řadu svých názorů na ta nejaktuálnější témata odehráva…