Nálož Zemanovi z Lidových novin: Komunisté ho trápili a on má teď slabost pro agenty KGB a lidi z Kremlu. Už zapomíná

30.09.2014 10:25

Miloš Zeman je prý medicínskou ukázkou, jak je lidská paměť milosrdná. Podle redaktorky Lidových novin Kateřiny Šafaříkové totiž jinak nelze vysvětlit, že člověk, kterému totalitní moc dvacet let znepříjemňovala život, najednou projevuje slabost pro agenty KGB a lidi z Kremlu.

Nálož Zemanovi z Lidových novin: Komunisté ho trápili a on má teď slabost pro agenty KGB a lidi z Kremlu. Už zapomíná
Foto: KPR - Jiří Ovčáček
Popisek: Prezident Zeman při projevu na konferenci Dialog civilizací na řeckém ostrově Rhodos
reklama

Zeman podle ní nebyl disident, ale ve svobodném prostředí by se svým intelektem nepochybně mohl dokázat více, než mu tehdy bylo umožněno. Jak redaktorka připomněla, mladého Zemana nechtěli ani pustit k maturitě, když ve školní práci pochválil knihu Hovory s T. G. M. Před vysokou školou ale musel dva roky pracovat v účtárně.

„Přesto Miloš Zeman jel, už poosmé, diskutovat na Rhodos s přáteli ruského prezidenta,“ píše redaktorka. Hlavním organizátorem shromáždění je přitom Vladimir Jakunin, někdejší zaměstnanec KGB a dobrovolný sluha režimu, který prezidenta popotahoval.

A není to prý jen náhodný úlet. Šafaříková připomíná, že Zeman se kromě šéfa české pobočky Lukoilu Martina Nejedlého obklopil i postavami jako je bývalý komunistický generál Zdeněk Zbytek, nebo expředseda JZD Slušovice František Čuba. „Nikdy si také Miloš Zeman nenechá ujít dobrý večírek na ruské ambasádě,“ dodává.

„Buď je jeho paměť opravdu milosrdná, nebo ho semlela komunistická morálka, ve které vyrostl,“ píše o prezidentovi. Třetí alternativou prý je, že Zemana fascinují silní vůdci, protože by chtěl být také takový. A o dalších vysvěteních prý raději nepřemýšlet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …