Okamura: Dotace jsou mor. Vydělají na nich jen mafiáni

28. 5. 2012 14:47

„Neber dotace, neber dotace, neber dotace!“ varuje všechny veřejné činitele po vzoru filmu Jáchyme, hoď ho do stroje moravsko- japonský podnikatel Tomio Okamura. Pointa zlidovělé hlášky - „jinak se z toho zblázníš“ - však podle něj patří spíše české veřejnosti, která toto rozhazování miliard na nesmysly bude muset zaplatit.

Okamura: Dotace jsou mor. Vydělají na nich jen mafiáni
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Lomnici nad Popelkou účinkovala pojízdná show Tomia Okamury

Varování před dotacemi by podle Okamury měl podnikový psycholog vytrvale opakovat vládě i všem hejtmanům. Podnikatel věří, že kauza Rath spustí lavinu, která konečně odkryje bohapusté rozhazování miliard po celé republice.

Myslí si, že není kraj, kde by se peníze nerozkrádaly a kde by se nevyhazovaly miliony a miliardy za projekty buď zhola zbytečné, nebo přinejmenším nebetyčně předražené. Připomíná vlastní zkušenost s podporou turistiky v regionech, do které obce a kraje narvaly stovky miliard a výsledkem je, že v poměru s Prahou všechny regiony v turistické návštěvnosti klesají.

„Ono taky není divu - ty projekty vypadaly tak, že se natiskly brožurky a letáky, vylisovala cedéčka a to se pak hází do koše,“ píše cestovkový magnát. Za zbylé peníze se pak nadělala golfová hřiště nebo hotely. „Místní mafiózové si mnou ruce, zatímco v krajích stále chátrají unikátní taháky pro turisty z celé planety.“

Okamura namátkou připomíná Floru Olomouc nebo fabriku Oskara Schindlera v Brněnci u Svitav - předlohu proslulého oscarového filmu Schindlerův seznam.

To nejhorší nás však prý ještě čeká - povedené dotace splatit. „Velkou část nám evropská unie neuzná a všechny milodary půjdou z naší kapsy,“ obává se podnikatel. A i ty proplacené ve finále půjdou z naší kapsy, protože v Evropské unii budeme čistí plátci.

„A vše, co jsme si dnes vybrali, vrátíme i s nekřesťanskými úroky,“ myslí si Tomio Okamura.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…