Organizovaný zločin. Sluha oligarchy. Vždyť ten pán je normální gangster. Na Primě to létalo

26.06.2022 12:52 | On-line
autor: mp

V první hodině Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se střetli Věra Kovářová (STAN) a Radek Vondráček (ANO). Debatovali o kauze pánů Petra Hlubučka, bývalého člena STAN, a lobbisty Michala Redla. Vondráček si nebral servítky. „Vám to pořád nedochází, že tady může být vyšetřováno politické hnutí jako právnická osoba a že není normální, aby byl předseda tohoto hnutí ministrem vnitra?“ kroutil hlavou. A tím zdaleka neskončil. Jenže Kovářová mu slovní rány vracela. Nahlédněte.

Organizovaný zločin. Sluha oligarchy. Vždyť ten pán je normální gangster. Na Primě to létalo
Foto:
Popisek:

„Já jsem přesvědčena o tom, že ta kauza je skutečně závažná. A my teď musíme přesvědčit občany, že to bylo selhání jedince, a ne systému ve STAN. Nás to velmi mrzí, jsme zklamáni – a teď musíme přesvědčit voliče, že to bylo jen selhání jedince. Jsem velmi zklamaná. U pana Hlubučka to vnímám jako zradu, i když, pokud vynecháme tuto poslední kauzu, tak za ním stály výsledky. Ale velmi mě to mrzí,“ poznamenala Kovářová.

Podle ní je třeba politicky reagovat i na to, když se objeví nějaké nejasnosti okolo kontaktů s panem Redlem a v tu chvíli, i když se objeví jen podezření, pak na to musí reagovat všichni politici. „Nejen Petr Gazdík,“ podívala se na Vondráčka v narážce na předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, který byl několik let trestně stíhán, teď už je i obžalován a v září stane před soudem.

Zdůraznila, že hnutí STAN zareagovalo na situaci velmi rychle, a Petr Gazdík už oznámil odchod z vlády. Naproti tomu hnutí ANO muselo měnit svůj etický kodex, aby nemuselo vyloučit svého trestně stíhaného předsedu, připomněla Kovářová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…