Policie odložila prověřování financí VV. Účty jsou prý v pořádku

14.06.2012 10:46 | Zprávy

Protikorupční policie v květnu odložila prověřování financí Věcí veřejných. Strana čelila podezření z praní špinavých peněz, hlavně v souvislosti s dary od poslance Michala Babáka. Podezření se však nepotvrdilo.

Policie odložila prověřování financí VV. Účty jsou prý v pořádku
Foto: VV
Popisek: Poslanec Věcí veřejných Michal Babák

Policejní posudky odhalily pouze drobnější nedostatky, které ale nepostačovaly pro zahájení stíhání. To státní zastupitelství akceptovalo. Policie se prověřování podezřelých darů od Babáka věnovala téměř celý rok. Praní špinavých peněz však neprokázala. "Provedli jsme výslechy mnoha osob, zadali jsme znalecký posudek a vycházeli jsme i z forenzního auditu. Byť posudky ukázaly na některé nesrovnalosti či nesprávnosti v účetnictví, tato zjištění pro nás nebyla dostatečná, abychom zahájili trestní stíhání proti konkrétní osobě," potvrdil výsledek šetření deníku Právo mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej.

"Tuto zprávu nevím, nicméně mě to nepřekvapuje," reagoval na informaci o ukončení prověřování Babák. Policie nemohla podle jeho slov "nic negativního" najít.

Babák prý sám pomohl policii ve vyšetřování, když nechal udělat audit nejen svých financí, ale také financí jeho firem a strany. "V podstatě jsme probírali opravdu veškeré příjmy a výdaje: co jsem si kdy koupil, jaké dovolené, jaké ledničky a že jsem si na to opravdu vydělal, buď zdaněnými penězi, nebo penězi, které jsem dostal například z dědictví," řekl Babák.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr

Kde na to vše chcete vzít?

A k čemu někomu platit za to, že se vezme? Co z toho bude mít společnost jako celek, zejména, když se dnes čím dál víc lidí rozvádí? Protože to, že někomu dáte příspěvek, jde z našich peněz!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brzobohatého lodičky a exekutor za dveřmi. Právník má dotaz na Kavčí hory

20:21 Brzobohatého lodičky a exekutor za dveřmi. Právník má dotaz na Kavčí hory

Stále více kontroverzní Česká televize, bohužel financovaná ze zvýšených povinných koncesionářských …