Poslanci chtějí změnit pár měsíců starý zákon o vstupních lékařských prohlídkách

24. 7. 2012 10:08

Poslanci největší opoziční strany navrhují zrušit povinnost vstupních lékařských prohlídek, které jsou nutné i u dohod u pracích konaných mimo pracovní poměr. Novelu zákona projedná vláda ve středu.

Poslanci chtějí změnit pár měsíců starý zákon o vstupních lékařských prohlídkách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice - ilustrační foto nemocnice

Zákon o povinných vstupních lékařských prohlídkách platí teprve od začátku letošního dubna, přesto ho chtějí poslanci ČSSD změnit. Plánují tak navrátit zákon do podoby před poslední novelizací, aby si svůj zdravotní stav nechávali kontrolovat při nástupu do práce povinně pouze zaměstnanci. Nyní zákon ukládá povinnost projít lékařskou kontrolu i v případě dohody o provedení práce nebo na dohody o pracovní činnosti.

Podle poslanců ČSSD nynější podoba zákona akorát zatěžuje zaměstnavatele i zaměstnance. Navíc jde podle nich většinou o práce, kde zjišťování zdravotní způsobilosti není nezbytné.

Kvůli naléhavosti této změny poslanci sněmovně navrhli schválení novely už v prvním čtení s tím, aby začala po vydání ve Sbírce zákonů ČR účinkovat už za 15 dní.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fialovi tečou nervy. Kvůli průzkumu, ve kterém prohrál s Klausem, došlo na tykačku a slova, která byste od profesora nečekali

19:45 Fialovi tečou nervy. Kvůli průzkumu, ve kterém prohrál s Klausem, došlo na tykačku a slova, která byste od profesora nečekali

Petr Fiala se pustil do křížku s Daliborem Balšínkem, šéfredaktorem Echo24. O co jde? Fiala mu vyčít…