První dáma ODS se na Frekvenci 1 utrhla ze řetězu: Tohle je průser a bude to průser

20. 2. 2016 17:54

První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija zavítala do sobotního Press klubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1. Promluvila o síle ODS, chybách české vlády a uprchlické krizi. Stranou pozornosti občanské demokratky nezůstala ani elektronická evidence tržeb a jeden „průser“. Moderátor Veselý ihned dámu krotil: „Abyste nebyla slavná jako prezident Zeman.“

První dáma ODS se na Frekvenci 1 utrhla ze řetězu: Tohle je průser a bude to průser
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Alexandra Udženija při nominačním projevu na sjezdu ODS

„Voliči pochopili, že to, co říkáme, má smysl, a vracejí se k nám,“ pochvalovala si dáma hned v úvodu. A jako optimistka věří, že se občanským demokratům povede lépe a lépe. Moderátor Luboš Xaver Veselý konstatoval, že při pohledu na předvolební preference ODS před krajskými volbami je to podle jeho názoru možná zralé „na skok z Nuseláku“.

Udženija s ním však nesouhlasila. Dnes má ODS preference na úrovni deseti procent, ale ještě v předčasných volbách roku 2013 mnozí straně předvídali, že se bude pohybovat okolo pěti procent a nakonec padne. Současné desetiprocentní preference ale naznačují něco jiného. „Podle mě to není na skok z Nuseláku,“ ujišťovala posluchače.

ODS už prý není vnímána jako kmotrovská strana. Bylo prý nešťastné, když někdejší předseda občanských demokratů Mirek Topolánek mluvil o kmotrech. ODS ale už nechce hledět do minulosti, chce se dívat do budoucnosti a nabízet jim alternativu k současné vládní politice. To prý současný předseda strany Petr Fiala zvládá dobře. „V ODS je dobrá nálada, připravujeme se na volby, hlásí se nám noví členové a cítím velkou chuť pomáhat,“ zhodnotila situaci ve své straně.

ODS prý půjde do krajských voleb se dvěma hlavními tématy: zásadní jsou svoboda jednotlivce a řešení uprchlické krize. Tuto krizi podle dámy EU nezvládá. Musí konečně začít posílat běžence zpátky do Afriky, ale také jednat o mírovém řešení v Sýrii.

První místopředsedkyně ODS je také přesvědčena, že česká vláda nedělá dost v uprchlické krizi. „Vláda musí jasně říci, že odmítá kvóty pro uprchlíky, že nebudeme uprchlíky přijímat. A pokud už někoho přijmeme, tak si budeme pečlivě vybírat koho ano a koho ne,“ zdůrazňovala. Jako žena se prý nechce obávat útoků, jak jsme je viděli třeba v Německu.  

Vláda chce stále více ovládat váš život, konstatovala Udženija

Ve druhé polovině pořadu se vyjádřila také k čistě vnitropolitickým otázkám. Současná socialistická vláda premiéra Bohuslava Sobotky občany prý nutí nosit reflexní vesty, dávat děti povinně do školky a tak podobně. Zcela chybnou cestu prý představuje elektronická evidence tržeb. Všechny represivní názory odradí lidi od podnikání. „Oni si řeknou: Já už toho mám dost, protože když zavřu tu svou hospůdku, tak musím udělat ještě tohle a tohle a tohle.“ To je zkrátka otráví, protože jim byrokracie sebere až příliš mnoho času.

„Ono je to i o kontrolním hlášení. To je taky jeden velký průser a bude to průser,“ řekla dáma přímo ve vysílání. „Já vás prosím, abychom trochu krotili to výrazivo, abyste nebyla tak slavná jako prezident Zeman,“ ozval se obratem moderátor Veselý. Udženija se rozesmála a hrubý výraz nahradila slovem „průšvih“.

ODS se však obrátí na Ústavní soud ČR a je velmi zvědavá, jak se k tomuto zákonu postaví tato úctyhodná instituce, když sama místopředsedkyně sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO) před kamerami přiznala, že koalice porušila jednací řád Poslanecké sněmovny ČR, čili porušila zákon.

Nakonec se vyjádřila také k situaci na Magistrátu hl. města Prahy. Primátorka hl. města Adriana Krnáčová (ANO) dostala od političky ODS za čtyři. Nijak slavné to prý ale není ani s jejím předchůdcem Tomášem Hudečkem. Dlouho totiž probíhalo jednání o nové koalici, byla to jednání velmi intenzivní, až najednou vše pohřbil někdejší primátor za TOP 09 Tomáš Hudeček, když se z jednání stáhl.

  • Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1, a to ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

16:06 EXKLUZIVNĚ Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sně…