Ransdorf konečně splatí své dluhy. Šéfka jeho kanceláře si od něj koupila byt

12.05.2014 13:32

Byt europoslance Miloslava Ransdorfa (KSČM) převzala do vlastnictví vedoucí jeho kanceláře Helena Suchá. Server iDnes.cz to zjistil z katastru nemovitostí. Ransdorf tak získal peníze na splácení třímilionového dluhu, který má u spořitelního družstva Unibon.

Ransdorf konečně splatí své dluhy. Šéfka jeho kanceláře si od něj koupila byt
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Eurposlanec Ransdorf vybírá poštu

Byt v pražských Záběhlicích prodal Ransdorf na začátku letošního března Heleně Suché. Katastrální úřad uvedl změnu vlastníka v dubnu. Jedná se o 3 + 1 a politik o něj přišel kvůli dluhu ve výši tři miliony a 39 tisíc korun.

Podle Suché má nyní Ransdorf všechny dluhy splacené

Ransdorfovi hrozila exekuce bytu. Dražbu se mu však podařilo dvakrát na poslední chvíli odvrátit. Naposledy to bylo v listopadu loňského roku.

„Pan Ransdorf má své dluhy splacené a to je jediné, co vám k tomu řeknu," řekla Suchá serveru iDnes.cz a dále už nekomentovala, proč si byt pořídila. Také europoslanec se k prodeji bytu odmítl vyjádřit.

Peníze z bytu jsou v úřední úschově. Exekuce se má zastavit v květnu

Podle politikova právníka Romana Havlína si Suchá byt pořídila na hypoteční úvěr a zčásti do něj vložila vlastní peníze. Kolik byt celkově stál, ale neprozradil. Server iDnes.cz připomíná, že znalec, který připravoval dražbu bytu, vyčíslil jeho tržní hodnotu na 2,3 milionu.

Přestože Ransdorf byt prodal, exekuce stále běží. Její vykonavatelka Ivana Pýchová ale potvrdila, že by měla být ukončena v květnu. „Valná většina peněz je v úřední úschově, odkud budou uvolněny, až bude v katastru zapsáno vše tak, jak má být,“ řekla serveru iDnes.cz a připomněla, že Ransdorf už část dluhu splatil v loňském roce.

Zadlužený Ransdorf znovu kandiduje do Evropského parlamentu

Ransdorf se ovšem nepotýkal jenom s pohledávkou Unibonu. V roce 2012 mu hrozila exekuce kvůli směnce na 700 tisíc korun, kterou podepsal Vratislavu Šlajerovi. S ním se ovšem později dohodl na vyrovnání.

V insolvenčním rejstříku se píše také o směnce na sedm milionů korun, kterou Ransdorf podepsal Miroslavu Branovi. I za to se mohl europoslanec dostat do úpadku, soud to ale odmítl.

Ransdorf tvrdil, že se zadlužil kvůli volební kampani. Nikdy ovšem veřejně neprohlásil, komu dluží a o kolik peněz se jedná. I přes tyto nejasnosti politik znovu kandiduje do Evropského parlamentu. Z KSČM dokonce získal řadu nominací a dostal se na čtvrté místo na kandidátce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…