Sabotáž. Na Tuhého a Chovance přiletělo trestní oznámení od Šlachtova detektiva

27.07.2016 21:58

Bývalý šéf ostravské expozitury Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jiří Komárek podal podle informací serveru iDnes.cz trestní oznámení na policejního prezidenta Tomáše Tuhého i na ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), kvůli plánované reorganizaci policie. Právě kvůli ní odešel od policie i dlouholetý šéf tohoto útvaru Robert Šlachta.

Sabotáž. Na Tuhého a Chovance přiletělo trestní oznámení od Šlachtova detektiva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní prezident Tomáš Tuhý
reklama

„Mám podezření, že v rámci údajné reorganizace šlo o pokus ovládnout bezpečnostní sbor a znemožnit jeho práci,“ řekl Komárek. Trestní oznámení proto podal na ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), na policejního prezidenta Tomáše Tuhého a na jeho náměstka Zdeňka Laubeho. „Podle mého názoru mohli uvedení pánové zneužít svého postavení a funkce k maření důležitého úkolu bezpečnostního sboru s úmyslem poškodit ústavní zřízení ČR. Konkrétní informace, které mne v tom utvrzují, nebudu do slyšení před vyšetřovací komisí Poslanecké sněmovny uvádět,“ dodal Komárek.

Přijetí trestního oznámení potvrdilo i Nejvyšší státní zastupitelství, které se jím prý bude zabývat jako jakýmkoli jiným trestním oznámením. Reakci ministra vnitra Milana Chovance se prý získat nepodařilo.

Sluší se připomenout, že Komárek opustil ÚOOZ společně se svým tehdejším šéfem Robertem Šlachtou. Komárek také tvrdil, že policejní prezident Tomáš Tuhý je odpovědný za „brutální únik informací“. Policejní prezidium se proti tomuto nařčení ohradilo a podalo na Komárka trestní oznámení pro pomluvu. Komárka čeká kvůli reorganizaci policie i slyšení před komisí, kterou Poslanecká sněmovna zvlášť k tomuto tématu ustavila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…