Senátoři ODS znovu kritizují Mládka. Šokoval je slovy o důchodcích

20.03.2013 16:58

Stínový ministr financí Jan Mládek (ČSSD) znovu pobouřil občanské demokraty. Kritizovali ho již za přirovnání živnostníků k parazitům, za které se Mládek následně omluvil, ale tím problematické výroky možného příštího pána státní kasy neskončily. Senátoři z řad ODS kroutí hlavou i nad jeho výrokem z rozhovoru pro pondělní Hospodářské noviny, kde Mládek hovořil o sblížení věkové hranice odchodu do důchodu a odchodem z tohoto svět. O kritické reakci senátorů ODS informuje server iDnes.cz.

Senátoři ODS znovu kritizují Mládka. Šokoval je slovy o důchodcích
Foto: mladek.eu
Popisek: Stínový ministr financí za ČSSD Jan Mládek

Mládek doslova uvedl, že v řadě zemí je stanovena doba, jež má uplynout mezi odchodem do důchodu a úmrtím, bývá nastavena např. na pět let, přičemž se vychází z průměrné délky dožití. Debatě na toto téma se podle Mládka nevyhneme ani v Česku. Senátoři ODS toto prohlášení uvádějí do konkrétních souvislostí.

Do penze kdykoliv, ale za méně peněz, kontruje ODS

"Věty pana Mládka o zvýšení věku odchodu do důchodu znamenají, že vzhledem k průměrnému věku dožití budou ženy odcházet do důchodu v 75 letech a muži v 70 letech. Konečně ČSSD naznačila ústy pana Mládka své budoucí kroky," kritizují stínového ministra financí sociální demokracie ve svém usnesení senátoři za občanské demokraty.

Předseda senátorského klubu občanských demokratů Jaroslav Kubera by byl raději, kdyby lidé mohli odcházet do důchodu na základě vlastního uvážení, ale s menší penzí v případě, že by se rozhodli pro odchod do důchodu dříve.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stačí intonace nebo způsob, jak položí otázku, a už to cítíte.“ Senátor Chaloupek, který pracoval pro ČT, nabízí své vlastní zkušenosti. K hospodaření, platům, politickým názorům redaktorů

7:37 „Stačí intonace nebo způsob, jak položí otázku, a už to cítíte.“ Senátor Chaloupek, který pracoval pro ČT, nabízí své vlastní zkušenosti. K hospodaření, platům, politickým názorům redaktorů

Občané by měli vědět, jak se zachází s penězi z jejich koncesionářských poplatků. Podle senátora Vác…