Sobotka: Peake je prudérní suchar a nemá smysl pro humor

05.08.2012 15:40

Válka mezi šéfem socialistů Bohuslavem Sobotkou a vicepremiérkou Karolínou Peake kvůli zubům starších politiků pokračuje. Po kritice výroků Bohuslava Sobotky na sociální síti Karolínou Peake, jí šéf ČSSD slovní úder vrátil.

Sobotka: Peake je prudérní suchar a nemá smysl pro humor
Foto: ČSSD
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) totiž v sobotu prohlásila, že jeho narážky na starší kandidáty na prezidenta jsou hloupé a urážlivé. Označila je za součást kampaně strany, a tu pak prohlásila za lacinou.     

To ovšem Bohuslava Sobotku nadzvedlo a na Peake se hlasitě obořil.  „Docela mě překvapila prudérnost, s níž někteří politici (K.Peake) reagují na moji včerejší poznámku o umělých chrupech prezidentských kandidátů. Ukazuje to myslím, jak zoufale v české politice chybí smysl pro humor," řekl podle Eurozpráv.cz Sobotka.
 
Zároveň sám na sobě demonstroval, že se mezi suchary nepočítá. Před nedávnem totiž nosil rovnátka. Vzhledem k jeho věku se občas jeho stomatologická pomůcka stávala terčem vtipů všeho druhu. Sobotka tvrdí, že by jej nenapadlo z toho dělat případ o politické korektnosti.
 
Věk kandidátů prý šéf ČSSD pokládá za přirozené téma.  U starších kandidátů se zvyšuje riziko, že se budou konat předčasné prezidentské volby. Očekává prý, že prezident, který byl zvolen v přímé volbě bude aktivnější, než jeho nepřímo volení předchůdci.
 
V závěru svého vyjádření Sobotka nezapomněl  vyslovit drobnou polemiku na téma Peake a morálka.
„Vždy zapomenu, že byla nejprve v ODS, pak u Bárty a nyní v LIDEM,“ prohlásil Sobotka.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bob

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“

12:56 Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“

Expert na ruské dezinformace a propagandu Jakub Kalenský, jenž nedávno na půdě Kongresu USA prohlási…