Špičky kraje jdou nemilosrdně po Leu Steinerovi i České televizi

28.05.2012 12:54

Trestní oznámení dnes podal Ústecký kraj na Lea Steinera, bývalého zaměstnance úřadu, který přiděluje dotace pro Ústecký a Karlovarský kraj. Důvodem jsou jeho údajně lživé výroky v České televizi, kde osočil kraj a jeho představitele z trojnásobného prodražení rekonstrukce silnice II/229 mezi Louny a Ročovem a z korupce.

Špičky kraje jdou nemilosrdně po Leu Steinerovi i České televizi
Foto: vanhova.cz
Popisek: Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová

Hejtmanka Jana Vaňhová dnes postup kraje v návaznosti na jeho výroky, které pronesl ve veřejnoprávním médiu bez důkazů, oznámila na tiskové konferenci v Ústí nad Labem. „To tvrzení je vymyšlené. Na rekonstrukci silnice Louny - Ročov proběhlo řádné výběrové řízení v souladu s právními předpisy České republiky. Ať předloží důkazy, nebo se mi veřejně omluví,“ uvedla. Připomněla dále, že správnost a zákonnost výběrového řízení následně potvrdil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a podle jejích slov při profinancování tohoto projektu naopak Ústecký kraj ušetřil více než půl milionu korun.

Trestní oznámení pro pomluvu a šíření poplašné zprávy z úst politika KDU-ČSL, který pracoval 83 dní jako ředitel odboru řízení na dotačním úřadu, je reakcí na výstup, v němž hovořil o dotacích jako podniku prolezlém korupcí a klientelismem a o kraji jako síti kmotrů, kde manipulátory jsou i hejtmanka a další zástupci krajské koalice ČSSD a ODS. „Byl jsem svědkem řady jednání, kdy se domlouvala pravidla, jak peníze vyvést. Je to vážné. Doba nahrává tomu, aby se věci řešily a aby přijali odpovědnost ti, kdo za současný stav zodpovídají,“ vyjádřil se Leo Steiner.

Trestních oznámení přibývá

Podle svého vyjádření z minulého týdne už Leo Steiner předal potřebné materiály policii. Zítra ho čeká další trestní oznámení, tentokrát směrované přímo od dotačního úřadu ROP Severozápad, na jehož půdě si prý Steiner rovněž dovolil kritiku. „Jednalo se o pomlouvačný útok, který se nezakládal na pravdě a neopíral se ani o minimální fakta. Steiner na úřadě pracoval jen pár týdnů a do činnosti úřadu se nijak zvlášť nezapojoval. Leo Steiner se původně neúspěšně ucházel o pozici ředitele úřadu.

Jeho nenaplněná ambice se projevila nejen štvaním proti vedení úřadu, ale i snahou sám sebe prezentovat jako ředitele,“ uvedla tisková mluvčí úřadu ROP Severozápad Marcela Klíchová. Podle jejího dalšího vyjádření mělo vystoupení Steinera charakter politické kampaně, jelikož se angažuje jako jeden z lídrů v politickém hnutí PRO KRAJ, které se bude ucházet o přízeň voličů v nadcházejících krajských volbách. „Toto hnutí patří k samozvaným bojovníkům proti korupci, kteří se snaží využít současnou politickou poptávku a bez sebemenších důkazů očerňují veškerou práci Úřadu,“ dodala Marcela Klíchová.

Kraj netoleruje ani televizi

Ústecký kraj si vezme na paškál i samotnou Českou televizi, která celou záležitost umožnila odvysílat. Dnes k Radě České televize putovala stížnost, v níž se Ústecký kraj ohrazuje proti nevyváženému obsahu a manipulačnímu stylu, kterým veřejnoprávní televize 23. května v hlavním zpravodajském pořadu Události informovala českou veřejnost o údajném předražení zmiňované silnice.  „Požadujeme zveřejnění omluvy ze strany České televize za poškození dobrého jména a požadujeme i odvysílání nové reportáže, která bude diváky nezkresleně informovat o skutečnosti, že celý projekt proběhl zcela v souladu s legislativou České republiky a nebylo prokázáno žádné pochybení, ani předražení,“ sdělila obsah listu hejtmanka Jana Vaňhová, podle které je neomluvitelné, že se veřejnoprávní televize spokojila s neověřenými tvrzeními jedné osoby, který je politicky aktivní a je předsedou krajské KDU-ČSL.

„Není přípustné, aby televize podsouvala svým divákům zcela mylné závěry podložené lživými tvrzeními politického aktivisty. Neprofesionálně zpracovanou reportáží České televize bylo poškozeno dobré jméno Ústeckého kraje,“ míní hejtmanka Ústeckého kraje. Vyznění zprávy bylo podle ní lživé, neprofesionální, odborně neověřené a zmanipulované a Česká televize měla požádat kraj o poskytnutí kompletní informace o realizaci projektu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lucie Bartoš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…