V maturitním testu z matematiky propadla pětina studentů

15. 5. 2013 18:44

V maturitním testu z matematiky letos propadla pětina studentů, v testu z cizího jazyka pak 2,6 procenta a z češtiny 1,9 procenta studentů, kteří se ke zkoušce dostavili a maturovali v řádném termínu. Uvedlo to dnes ministerstvo školství. Z 90.500 studentů, kteří měli maturovat poprvé, se ke zkouškám nedostavilo asi 11 procent z nich. Vysokou neúspěšností v matematice se prý ministerstvo intenzivně zabývá.

V maturitním testu z matematiky propadla pětina studentů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti, ilustrační foto

Pokud by se započítaly výsledky všech maturantů, včetně těch, kteří maturitu opakují, byla by neúspěšnost zřejmě mnohem vyšší. Výsledky testů dostaly školy dnes, studenti se je dozví nejpozději ve čtvrtek, kdy jim také začíná ústní část zkoušek.

Podmínky k maturitě jsou prý přátelštější než před rokem

"Neúspěšnost v didaktickém testu z matematiky je srovnatelná s loňským rokem, potvrzuje dlouhodobější problém v této oblasti, kterým se ministerstvo školství intenzivně zabývá. Proto ministerstvo školství podpořilo několik projektů zaměřených na výuku matematiky a přírodovědných oborů," sdělil v tiskové zprávě úřad.

Co se týká cizích jazyků, nejvíc propadali studenti v němčině, neuspělo jich 7,7 procenta. Z angličtiny propadlo 2,4 procenta studentů, kteří maturovali poprvé, z ruštiny pak 0,9 procenta a ze španělštiny 1,7 procenta. V maturitním testu z francouzštiny uspěli všichni žáci.

Maturitní centrum Cermat už v úterý oznámilo, že ve svém testu z češtiny našlo jednu chybu, a všichni žáci tudíž za tuto otázku dostanou jeden bod.

"Maturita v letošním roce probíhá v mnohem lepší atmosféře a podmínkách. Zlepšení informovanosti a transparentnosti celého procesu hodnotí pozitivně jak učitelé, tak sami studenti. Jsem rád, že opatření, která jsme udělali, zajistila zadání korektních úloh, a že jsme se vyhnuli chybám, k nimž docházelo v minulém roce," komentoval průběh maturit ministr školství Petr Fiala.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

13:10 Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

ParlamentníListy.cz se zřejmě jako jediné médium snaží pečlivě mapovat finanční prostředky, které ka…