V pozadí odvolání Lessyho je spor s policistou Vaňkem

29.08.2012 18:10 | Zprávy
autor: vfe

V pozadí odvolání policejního prezidenta je dlouholetý spor mezi Petrem Lessy a Jaroslavem Vaňkem. Toho Lessy vyměnil na postu náměstka a zároveň obvinil šéfa policejní inspekce, že kryl různé Vaňkovy přečiny, připomíná server iHNed.cz.

V pozadí odvolání Lessyho je spor s policistou Vaňkem
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy

Jan Kubice odvolal Lessyho kvůli dvěma obviněním. Jednalo se o pomluvu náměstka policejní správy Zlínského kraje Jaroslava Vaňka a o zveřejnění anonymního udání, které se tohoto důstojníka také týkalo.

Vaněk stejně jako Setvák věděli o Toflově gangu. Nikdo ale nic nevyšetřoval

Vše začalo zhruba před rokem, kdy Lessy v jednom rozhovoru prohlásil, že Vaněk coby šéf policie v Brně čelil řadě udání na policejní inspekci. Nic se ale nikdy nevyšetřovalo, protože stopy skrýval šéf tamní policejní inspekce Rudolf Setvák.

Setvák spolupracoval nejspíš i s policejním gangem z Brna, který v čele s Michalem Toflem vydíral různé podnikatele pomocí vymyšlených přečinů. Za ukončení vyšetřování gang obvykle vyžadoval vysoké úplatky, popisuje server iHNed.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Eva Fialová byl položen dotaz

Dostupné bydlení

V zákonech se nevyznám a je podle mě jedno, jestli je rozdíl mezi zákonem o podpoře bydlení a dostupným bydlením. Za hlavní považuji problém s nedostupným bydlení vyřešit a to je i můj dotaz. Co přesně proto uděláte? Kdy bude bydlení dostupné pro většinu lidí a ne naopak jako je tomu teď?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…