VIDEO I takto se bojuje za setrvání Británie v EU. Podívejte se

21.04.2016 21:30

Britský zpěvák Gruff Rhys složil píseň o Evropské unii. V čase, kdy se ostrovní království chystá na referendum o setrvání či odchodu země ze společenství, dává hudebník jasně najevo, co si myslí. Podle serveru britského deníku The Guardian píseň nese název Miluji EU. Popisuje ji jako noční klub.

VIDEO I takto se bojuje za setrvání Británie v EU. Podívejte se
Foto: pixabay.com
Popisek: vlajka Velké Británie

V Británii probíhá kampaň pro i proti setrvání ostrovního království v Evropské unii. Osobitým způsobem do ní vstoupil zpěvák Gruff Rhys, který stvořil píseň „Miluji EU“. Nápad k jejímu sepsání prý ke zpěvákovi přišel ve snu. Uviděl Unii jako noční klub, který je škoda opustit.

„Jak ten klub vypadá? Je to velmi složité bludiště s mnoha místnostmi, kde se hrají odlišné písně. Lidé zřídkakdy tančí na stejnou melodii, ale je to ta nejlepší noc. Tato píseň je pokusem emocionálně postihnout Matku Evropu. Tento fantastický, vadný, potenciálně utopický megaklub, ve kterém jsem měl to štěstí vyrůstat.“ Těmito slovy Gruff Rhys popisuje svou píseň.

Tento noční klub řeší mnohé problémy, ale podle hudebníka stojí za to v něm zůstat. Nikdo se zdravým rozumem by prý nechtěl odejít. Odejít chtějí jen ti, kterým se stýská po starých říších a válkách. A on jako zpěvák chce přispět svým skromným dílem k tomu, aby ostrovní království zůstalo součástí společenství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A to vás to nezajímalo? Neměl by Zeman mlčet? Witowská v ČT rozproudila debatu o BIS. Zkušený senátor ji tvrdě utnul

9:09 A to vás to nezajímalo? Neměl by Zeman mlčet? Witowská v ČT rozproudila debatu o BIS. Zkušený senátor ji tvrdě utnul

V Událostech, komentářích na ČT24 se včera řešila slova prezidenta Zemana o BIS. Do studia byl pozvá…