Vláda se bude zabývat zvýšením zásob ropy z 90 na 100 dnů

25. 7. 2012 6:05

Vláda dnes na svém zasedání projedná mimo jiné novelu zákona o nouzových zásobách ropy. Ministerstvo průmyslu a obchodu a Správa státních hmotných rezerv (SSHR) navrhují zvýšit zásoby ropy a ropných produktů státu z 90 na 100 dnů, rozpočet to během příštích dvou let bude stát 4,4 až 4,7 miliardy korun. Zvýšení souvisí se změnou metodiky pro výpočet zásob.

Vláda se bude zabývat zvýšením zásob ropy z 90 na 100 dnů
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Ve sněmovně se schyluje k hlasování o důvěře vládě

Dříve stát zvažoval navýšení ropných zásob na 120 dnů, od toho však upustil. Nový návrh počítá s tím, že zásoby nebudou kalkulovány podle denní spotřeby, ale podle čistého dovozu ropy. To si vyžádá zvýšení zásob ze současných 90 dnů o dalších deset, tedy o zhruba 210 tisíc tun benzinu a nafty.

Projednají zakázku na modernizaci železniční trati

Dále bude dnes kabinet schvalovat parametry nadlimitní veřejné zakázky na modernizaci železniční trati mezi Horusicemi a Veselým nad Lužnicí. Podle předběžných odhadů to bude zakázka za necelých 1,7 miliardy korun. Modernizace trati je součástí plánovaného zmodernizování IV. tranzitního železničního koridoru, který spojuje Prahu s Německem a v jižním směru přes České Budějovice a Tábor s Rakouskem. Stavba by podle ministerstva dopravy měla být spolufinancována z Operačního programu Doprava.

Na stole budou mít ministři i výroční zprávu o činnosti Správy úložišť radioaktivních odpadů v roce 2011, informace o přípravě a výstavbě rychlostní silnice R35 na území Pardubického kraje či žádost o souhlas vlády s prodejem nemovitostí, které jsou součástí železniční dopravní cesty a se kterými má právo hospodařit Správa železniční dopravní cesty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

12:34 „Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

Ve včerejších pořadech na TV Barrandov bylo veselo. V Týdnu Jaromíra Soukupa se moderátor omluvil šé…