Vyhazov. Pád na dlažbu. Známé moderátorce zrušili v Českém rozhlase pořad. Posluchači se bouří a mluví o cenzuře

12.12.2016 12:27

Jakoby nestačilo, že ředitel Českého rozhlasu Zavoral utrácí stovky tisíc za kampaň Zelené vlny, u níž neznáme výsledek. Přistoupil dokonce ke zrušení renomovaného pořadu Kupředu do minulosti, jehož moderátorkou byla Martina Kociánová. V té souvislosti získaly ParlamentníListy.cz petici, která proti nevratnému kroku protestuje.

Vyhazov. Pád na dlažbu. Známé moderátorce zrušili v Českém rozhlase pořad. Posluchači se bouří a mluví o cenzuře
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

„Tento pořad byl unikátní a nenahraditelný, dostávali v něm prostor vzácní hosté, které jinde není mnoho slyšet a moderátorka zvládala velmi dobře někdy i napjaté situace.  Oceňovali jsme inteligentní dotazy, nenávodné otázky, kterými se paní Kociánová nesnažila hosty dotlačit do některého jí blízkého myšlenkového konstruktu, jak to občas slýcháme u jiných moderátorek pořadů, neskákala hostům neuroticky do řeči," stojí v petici, pod níž je podepsána Dana Bočková. Ta naši redakci rovněž oslovila.

„Od mikrofonu vás zdraví Martina Kociánová, ze zákulisí Ladislav Henek.“ Takto jsme se každé úterý v pořadu Kupředu do minulosti s vámi vítali a 27.12. od nás uslyšíte tento pozdrav naposledy, protože pořad k Novému roku končí. Náš sehraný dvoučlenný tým vám mává s pocitem vděku za to, že jsme se mohli na vlnách ČRo2 setkávat a navzájem se podporovat v hledání jiného pohledu na život a na svět, než je ten „většinový, pohodlný a jasný“. Díky vám za to! Užijte si díly, která nám ještě zbývají a nezapomeňte se mít hezky a něco pro to dělat, protože to za nás nikdo jiný neudělá," stojí na oficiální facebookové profilu pořadu.

„Nyní bude platit ještě více, že pravda začíná tam, kde končí signál České televize a Českého rozhlasu," zní jeden z nejpopulárnějších komentářů právě pod výše uvedeným příspěvkem.

Stanovisko současného ředitele Rozhlasu Zavorala redakce k dispozici nemají. Stejně tak mlčí i vedoucí obsahu Jan Pokorný, který v instituci setrvává už od roku 1984.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

17:21 Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

Přání od prezidenta zpěváku Karlu Gottovi vzbudilo mimo jiné i menší rozruch v Milionu chvilek pro d…