Zeman i Fischer se z debaty poučili: Nechceme útočit

13.08.2012 9:21

Minulý týden proběhla v Knihovně Václava Havla první debata kandidátů na post prezidenta republiky. Dva ze zúčastněných - Miloš Zeman a Jan Fischer - si vzali stejné poučení: Neútočme na sebe navzájem. Naproti tomu třetí uchazeč o Hrad, který byl přítomen, Jiří Dienstbier, na názorových konfrontacích nevidí nic špatného.

Zeman i Fischer se z debaty poučili: Nechceme útočit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman v rozhovoru

Podle Zemana ale právě vystupování kandidáta sociálních demokratů Jiřího Dienstbiera prokázalo, že útoky na soupeře jsou ten nejméně vhodný způsob jednání.

"Na základě vystoupení Jiřího Dienstbiera jsem si potvrdil, že nejhorší, co může člověk udělat, je útočit na své protikandidáty," odpověděl Zeman deníku Právo na dotaz, co je pro něj z diskuse největším poučením.

Zajedno je s ním i Jan Fischer. Nepřeje si, aby kampaň byla o osobních útocích. K tomu usoudil, že lidé chtějí slyšet konkrétní odpovědi na dotazy, které se tentokrát týkaly otázky lidských práv.

"Bylo dobré, že debata proběhla, a je škoda, jak málo kandidátů přijalo pozvání. Téma lidských práv občany zajímá a nechtějí slyšet politické fráze, ale odpovědi na konkrétní dotazy. To je dobře a doufám, že kampaň bude právě o odpovědích, a ne o vzájemných osobních útocích," řekl Fischer.

Dienstbier výměnu názorů kvituje s povděkem

Uchazeč sociálních demokratů o post příštího prezidenta považuje podobné diskuse za důležité. Podle něj je i názorová konfrontace naprosto přirozenou součástí. Debata mu pomohla více poznat své protikandidáty. "Myslím, že je to určitá zkušenost, člověk pozná, jak jednají, jak reagují v takové situaci," popsal své pocity Dienstbier.

Prezidentští kandidáti, mezi kterými to během debaty párkrát zajiskřilo, si po jejím skončení ani nepodali ruce. Zeman odešel kouřit na balkón, Dienstbier se vmísil mezi návštěvníky a Fischer z budovy odešel.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…