Zeman je jedudědek, napsal novinář. A poradil Sobotkovi, jakou zbraň má nasadit. Neuhádnete

18.02.2016 12:47

Na levicovém serveru a2larm.cz se jeho šéfredaktor Jaroslav Fiala zamýšlí nad tím, co by měl podniknout Bohuslav Sobotka proti Miloši Zemanovi. Dochází k zajímavému závěru, ke kterému našel inspiraci v dávné české historii.

Zeman je jedudědek, napsal novinář. A poradil Sobotkovi, jakou zbraň má nasadit. Neuhádnete
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman během rozhovoru pro ParlamentníListy.cz

Zeman si podle Fialy buduje aureolu neohroženého vůdce, který se nebojí zastávat zájmů drobných lidí proti všem. „To, že je nebezpečí migrace do Česka virtuální realita, to obyčejný občan samozřejmě nemůže posoudit,“ cituje Fiala expremiéra Paroubka s tím, že Zeman záměrně v lidech vyvolává paniku.

Zeman podle šéfredaktora připomíná jedudědka, který má ve špajzu připravené polotovary a z nich pro vás vždy něco nechutného uvaří. „Ten, kdo mu přijde do rány, si může být jistý tím, že bude polit kýblem hnoje a bude ještě dlouho smrdět. A lid si to žádá a baví se. Co na tom, že prezident nemá de facto žádné pravomoci a je to – jak již bylo mnohokrát řečeno – jen ceremoniální figurka? To nikoho nezajímá. Zeman svými bonmoty udává agendu celé naší zemi a média zuřivě přetiskují jeho výroky,“ stýská si Fiala.

Celý text je ZDE

Podle něj by Sobotka měl zareagovat také bonmoty. Těžko se mu ale divit, že v současné houstnoucí atmosféře ztrácí nervy. „A pokud bonmotů není schopen, měl by udělat něco jiného. A vzít si přitom svým způsobem ze Zemana příklad,“ vyzývá Fiala premiéra k činu.

Posílali by si vzkazy přes ovčáčky

A k jakému? „Sobotka by si měl najmout novinářského praktikanta. A stvořit tak svého vlastního ovčáčka, který by na Zemanovy ‚pastičky‘ reagoval. Je vcelku jedno, jak. Pokud by byl jeho ovčáček schopen vymýšlet vtipy, tím lépe. ‚Pan premiér s panem prezidentem nesouhlasí,‘ oznámil by vždy, když by ‚starý pardál Zeman‘, jak ho označil výše zmíněný Paroubek, ‚zařval do lesa‘. Sobotka a Zeman by si posílali vzkazy přes ovčáčky jako dvě vysloužilé celebrity, které se kočkují v nedělním Blesku. Lid by se bavil a Zemana by to časem omrzelo,“ domnívá se Fiala.

Závěrem připomíná, že v minulosti tak spolu prostřednictvím svých šašků soupeřili český král Jiřík z Poděbrad a jeho politický oponent, uherský král Matyáš Korvín. Tehdy zvítězil uherský šašek. „Pakliže ale premiér svého šaška, respektive svého ovčího mluvčáčka nemá, musí bohužel poskakovat, jak píská hradní pán pocházející z rodu nezdegenerovaných zemanů tužených stovkami let poctivého znásilňování,“ dodává Fiala ironicky závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

22:35 Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí

Nového primátora i koalici hlásí severočeský Jablonec nad Nisou. Je jím Jiří Čeřovský. Tak úplně nov…