Zeman k úmrtí Komárka: Je to smutná zpráva, zasáhlo mě to

16.05.2013 16:05

V 82 letech zemřel v pražské nemocnici Na Homolce prognostik Valtr Komárek. Hospitalizovaný byl kvůli špatnému zdravotnímu stavu po operaci srdce. Mezi jinými vyjádřil upřímnou soustrast i prezident Miloš Zeman, který se s ním přátelil.

Zeman k úmrtí Komárka: Je to smutná zpráva, zasáhlo mě to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Miloš Zeman byl Valtra Komárka navštívit i v nemocnici. "Obdivoval jsem jeho smysl pro humor, jeho laskavost, jeho soucit s názorovými oponenty, kterým s úsměvem vysvětloval své argumenty. Myslím si, že odešla jedna z nejvýraznějších postav polistopadové české politické scény, a že tuto postavu v období rozjitřeného předvolebního politického boje budeme dlouho postrádat," uvedl prezident serveru iDnes.cz.

Zavzpomínal také na jejich setkání v březnu během sjezdu Strany práv občanů – zemanovci. "Tehdy ještě sršel svým neopakovatelným životním optimismem a nikdo by neočekával, že se dočkáme jedné z nejsmutnějších zpráv, která mě v mém životě zasáhla," dodal Zeman.

O smrti Valtra Komárka informoval deník iDnes.cz, kterému to potvrdil jeho syn, komentátor Martin Komárek. "Přestože jsme měli na řadu věcí rozdílné názory, tak jsem si táty hluboce vážil, protože to byl dobrý člověk. On se do poslední chvíle staral o jiné lidi," uvedl.

Prognostik a politik Komárek byl poslední dny hospitalizovaný v nemocnici Na Homolce. Podstoupil operaci srdce, ale měl plicní komplikace. Přesto lékaři věřili, že existuje šance, že se uzdraví. V nemocnici ho byl pozdravit i prezident Miloš Zeman, který se s ním dlouho přátelil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Duko, postav se za demokracii! Martha Issová znovu v akci. S ní i Kroupa

16:07 Duko, postav se za demokracii! Martha Issová znovu v akci. S ní i Kroupa

Více než dvacítka osobností katolické církve vyzývá v otevřeném dopise kardinála Dominika Duku, aby …