Zemanovci získali pro přímou volbu prezidenta podpisy 80.000 lidí

19.09.2011 16:58

Strana práv občanů (zemanovci) získali pro přímou volbu prezidenta podpisy 80.000 lidí. Podpisy se jim podařilo získat i napříč politickým spektrem.

Zemanovci získali pro přímou volbu prezidenta podpisy 80.000 lidí

Více než 80.000 lidí se podepsalo pod petici Strany práv občanů - zemanovci za přímou volbu starostů, primátorů, hejtmanů a prezidenta. Zemanovci to uvedli v dnešní tiskové správě.

Jejich čestný předseda Miloš Zeman již dříve řekl, že by se přímých voleb prezidenta účastnil. 

Petici při agitaci zemanovců v Poslanecké sněmovně podepsal podle organizátorů také předseda poslanců vládní TOP 09 Petr Gazdík a další poslanci z hnutí Starostové a nezávislí, které do sněmovny kandidovalo spolu s TOP 09. Zemanovci se chlubí i podpisy sociálnědemokratických poslanců a senátorů, například Jaroslava Foldyny a Zdeňka Škromacha, pěti sociálnědemokratických hejtmanů, ale i občanského demokrata, primátora Olomouce, Martina Novotného. 

Historicky úspěšná petice 

Celorepublikový tým získal při turné po Česku 53.000 podpisů, kampaň v Praze vynesla 23.000 podpisů. "Když k tomu připočteme podpisy z dalších krajů, přesáhli jsme hranici 80.000 podpisů, čímž se tato petice stala historicky nejúspěšnější peticí v České republice. V tak krátkém čase nikdo podobný počet podpisů nezískal, uvedl předseda SPOZ Vratislav Mynář.

SPOZ zahájila petiční kampaň 29. července a ukončila v sobotu 17. září. Archy s podpisy zemanovci předájí 4. října petičnímu výboru Poslanecké sněmovny.

Za 8 měsíců témeř půl milionů lidí    

Úspěšné petice předávané sněmovnímu výboru dosahují desítek tisíc podpisů. Petice mladých komunistů proti americké radarové základně, která měla stát v Brdech, přesáhla 180.000 podpisů. Zřejmě vůbec největší ohlas měla takzvaná Kmetiněvská výzva, která požadovala zpřísnění trestů pro mladistvé vrahy. Za osm měsíců ji podepsalo téměř půl milionu lidí. Ta ale nebyla formulována jako petice. 


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nip

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman natřel Německo a „klimatické šílence“. Před projevem překvapil Pirát, ale utřeli ho

10:36 Zeman natřel Německo a „klimatické šílence“. Před projevem překvapil Pirát, ale utřeli ho

Prezident republiky Miloš Zeman promluvil v Poslanecké sněmovně. Jak se již stalo tradicí, přišel ta…