Není jenom kreslířem, ale je kreslícím filosofem, schopným vystihnout a pojmenovat meritum věci. Jeden z mých přátel mi poslal jako „péefku“ jeho vtip. Jedna z jeho figurek stojí na soudku od vína uprostřed silvestrovské oslavy a ostatním účastníkům mejdanu připíjí: „Na lidskou hloupost přátelé. Že aby byla od nového roku nezvěstná“.
Jedním z plodů lidské hlouposti je tzv. politická korektnost. Tato tendence či hnutí, které se zrodilo v polovině dvacátého století v Americe a postupně zaplavilo svět, se stala jakýmsi novolevicovým kánonem, který nabyl až rysy cenzury, která ohrožuje tradiční společenské hodnoty. Politická korektnost totiž nedovoluje nazývat věci pravými jmény. Cikán je podle ní Romem, černoch afroameričanem, bezdomovec je sociálně vyloučený, bývalí rudokožci, lidé žluté pleti a ostatní barevní jsou příslušníci jiného etnika. Ve světě politické korektnosti neexistuje známá operetní árie „Cikánský baron jsme já“, ani slavná skladba Karla Vacka Cikánka. Významné holandské muzeum výtvarného umění přejmenovalo více jak dvě stě názvů svých obrazů tak, aby odpovídaly standardům politické korektnosti. Leč to není dosti. K úplnému „rozkvětu“ politické korektnosti dochází hlavně v souvislosti s migrační vlnou muslimského obyvatelstva, která zasáhla západní Evropu. Tam toto „korektní šílenství“ dosáhlo vrcholů, o kterých se nám zatím, zaplaťbůh, ani nezdá. (Ale pozor, máme k tomu poměrně slušně nakročeno). Idea politické korektnosti již zasáhla zpravodajství našich medií, takže se z novin, radia či televize nedozvíme, jaké zhovadilosti se ve jménu této, dnes už oficiální doktríny, ve světě páchají. Dovolím si uvést pár příkladů z Evropy a Ameriky, jak je nedávno ve svém sloupku uveřejnil komentátor Benjamin Kuras.
Birminghemský květinář Allan Pool je stíhán za přehrávání vánočních koled, které „poškozují prostředí“. Základní škola v italském Rozzanu zrušila vánoční koncert svých žáků z důvodu, že je „smutný pohled na nezpívající muslimské děti, cítící se vyloučené“. Janovský kněz Paolo Farinella zrušil jesličky, prý ze „solidarity k muslimům, na protest proti islamofobům“. Americká armáda dostala zákaz vyslovovat slovo Vánoce. Ve státě Indiana zakázal federální soudce scény Kristova narození a tří králů ve školní vánoční hře. Ve městě Salem ve Virginii dostali zaměstnanci vegetariánské asociace zákaz vánočních projevů jako „nezákonné propagace křesťanství“. Magistrát texaského Austinu zakázal veřejně viditelné vánoční ozdoby, okres Montgomery v Marylandu přejmenoval Vánoce na „Winter Break“. A tak dále a tak dále.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV