Lukáš Lhoťan: Podle muslimů je každý kritik islámu extremista

27.12.2015 11:46

Mnozí si jistě vzpomenou na „nedoporučené“ knihy z dob komunismu. S přispěním slovenských muslimů vzniká seznam nedoporučených knih. Muslimové „doporučují“ knihkupcům jaké knihy jsou extremistické, případně kam je mají zařadit...

Lukáš Lhoťan: Podle muslimů je každý kritik islámu extremista
Foto: Archiv Lukáše Lhoťana
Popisek: Lukáš Lhoťan
reklama

Samozřejmě jde o všechny knihy kritické k islámu. Web slovenských muslimů Islamonline.sk zveřejnil článek „Tieto extrémistické knihy sme našli v obchodoch medzi literatúrou o isláme“ v kterém označuje několik knih jako „extremistické“.

Je to velký paradox, protože skutečně extremistická kniha Základy tauhidu – islámský koncept Boha, kterou vydali čeští muslimové, pro slovenské muslimy extremistickou není. Jim vlastně asi vůbec nevadí hlásání svržení neislámských vlád a nastolení islámského práva, ale vadí jim kritika islámu, ta je podle nich extremismem.

Nehodlám obhajovat jednotlivé knihy z muslimského seznamu, některé jsou opravdu spíše úsměvnou ukázkou jednoduchého viděni světa, ale rozhodně chci poukázat na to, že pro slovenské muslimy je asi jakákoliv kritika islámu projevem extremismu.

Totalní idiot nebo fanatický muslim

Slovenští muslimové dali na seznam extremistických knih díla například Roberta Spencera a Billa Warnera. Jistě, chápu, že muslim nebo islamofil, se mohou cítit uraženi tím, že Spencer a Warner kritizují islám. Dokonce bych i pochopil kritiku, že tito autoři nejsou vzdělání současnou proislámskou irentalistikou. Ale označit jejich díla za extremistická může opravdu totální idiot nebo fanatický muslim.

Vlastně argument Islamonline.sk o tom, že tito pánové nemají právo veřejně šířit knihy o islámu v knižní kategorii islám, protože nestudovali islám na univerzitě, ale mají mít knihy zařazené v kategorii fikce a konspirační teorie, je velmi směšné. Kdejaký muslim se vyjadřuje a píše knihy o křesťanství a Evropě, byť tato témata nestudoval na univerzitě a tyto mnohdy nesmysly o křesťanství a Evropě šíři i slovenští muslimové, stejně jako čeští, ale jakmile napíšete, něco kritického o islámu je zle a muslimům to vadí a fňukají o extremismu.

Článek slovenských muslimů ovšem obsahuje i praktické rady pro knihkupce, jak k islámu kritické knihy nešířit. Samozřejmě zatím se jim jen „doporučuje“ jen se jím říká, že k islámu kritické knihy jsou extremistické, to asi až za pár let se silnějším utahováním celoevropských zákonů o zákazu kritiky islámu (respektive politicky korektně řečeno šíření nenávisti k islámu) se bude prodejcům již nařizovat co smí a nesmí šířit.

Jaké lži o islámu máte konkrétně na mysli?

Celým textem slovenských muslimů se jako niť vine tvrzení, že knihy Spencra a Warnera obsahuji lži o islámu. O jaké lži jde? To se samozřejmě nedovíte, protože Spencer a Warner nelžou, jen říkají pravdu o negativních stránkách islámu. A tady už lžou slovenští muslimové a nálepkují své názorové odpůrce asi s cílem odradit knihkupce od prodeje jejich knih a čtenáře od jejich čtení, ale vlastně ne. Vlastně pro muslimy říci pravdu o islámu je projevem extremismu a šířením lží o islámu, nebo se pletu?

Ale buďme rádi, ještě nejsme na tom tak špatně jako v Anglii. Tam říci o muslimském uctívání Alláha, že je to klanění satanovi je dle soudu v Anglii zločinem a urážkou islámu!

Za nacismu se nevhodné knihy pálily. Bude takový osud, po utužení multikulturního režimu v EU, čekat i knihy kritické k islámu?

Vyšlo na eportal.parlamentnilisty.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petice za vytvoření úseků "chyť a pusť" na pstruhových revírech

15:49 Petice za vytvoření úseků "chyť a pusť" na pstruhových revírech

Tato petice by měla být počátečním bodem pro jednání s Moravským rybářským svazem.