P.C. Roberts: Donald Trump – zhodnocení

23.12.2015 8:15 | Zprávy

Podle volebních preferencí (údaj z 21. prosince), je Donald Trump nejpravděpodobnějším kandidátem na úřad příštího amerického prezidenta.

P.C. Roberts: Donald Trump – zhodnocení
Foto: repro youtube.com
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA

Trump se stal populárním ani ne tak pro svůj postoj k aktuálním politickým problémům, ale proto, že je téměř pravým opakem politiků, kteří dnes ve Washingtonu vládnou. A též proto, že ze svých stanovisek zásadně neustupuje. A když pronese zvlášťsilné stanovisko, za které je pak kritizován, nikdy se za ně neomluví. Takže to, co na něm lidé vnímají nejvíc, je jeho síla a schopnost vést. Což jsou vlastnosti pro běžného amerického politika natolik neobvyklé, že americký politický establishment nezaváhal ani na okamžik a vydal svým přesstitutkám rozkaz „Dostaňte Trumpa!“ A novinářská děvka z nejproslulejších, Georg Stephanopoulos, poslušen rozkazu, okamžitě proti Trmpovi na Národní televizi vyrazil. Ale neúspěšně – zůstala po něm jen hromádka mletého masa.

První svůj útok zaměřil Stephanopulos na skutečnost, že prezident Putin se o Trumpovi vyjádřil příznivě, na což prý Trump stejně příznivě reagoval. „To vám nevadí, že Putin vraždí žurnalisty?“ zeptal se Stephanopoulos Trumpa, a ten ho požádal, aby předložil důkazy, které by jeho obvinění Putina z vražd žurnalistů potvrzovaly.

Stephanopoulost pochopitelně žádný takový důkaz předložit nemohl, čímž potvrdil Trumpovo dřívější prohlášení o tom, že američtí politikové si svá obviňování prostě jen vymýšlejí, a spoléhají se na to, že presstituky jejich výmysly dodatečně loajálně podpoří a tak z nich učiní pravdu. V souvosti s tím Trump uvedl, že vraždy žurnalistů má svědomí nikoliv Putin, ale Washington, ale dostal se pak taktéž do úzkých, když po něm  i Stephanopoulos žádal jména takovýchto Washingtonem zabitých žurnalistů. Trump ta jména neznal, čímž odkryl slabinu své kampaně, již je nedostatek kvalitních poradců. Protože jaká tohle byla skvostná příležitosk k triumfálnímu Trumpovu protiútoku. Vždyť jen v Iráku, jak oznámila Komise pro obranu žurnalistů (CPJ), zabili Američané  od začátku své invaze do země v březnu 2003 až do jejího skončení v prosinci 2011 150 žurnalistů a 54 jejích spolupracovníků.

Nedostek kvalitních poradců není ovšem Trumpovým hendikepem jediným. Další bych rád uvedl tímto výrokem prezidenta Putina: „Věřím, že žádný duševně zdravý člověk by se neodvážil na planetě Zemi použít atomovou zbraň.“ Avšak právě Trump nedávno prohlásil, že by tuto zbraň  klidně použil - a to proti Islamskému státu (IS).“ Což se jeví jako hodně nebezpečný výrok.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

důchody

Tvrdíte, že to, že nebude za 20 let na důchody je jen strašení. Ale je tomu opravdu tak? Jednak bych čekala, že jako politici budete předkládat právě i vize, co bude do budoucna. A ohledně důchodů, kdo na ně bude vydělávat, když porodnost klesá? A i když možná na důchody bude, hlavní otázka je, zda ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdeněk Jemelík: Zločinci pod záštitou státu 4

15:16 Zdeněk Jemelík: Zločinci pod záštitou státu 4

Neúspěšný pokus Romana Šulyoka o povolení obnovy řízení, o němž jsem se zmínil v předchozím článku b…