Petr Hampl: Žalobníček žaluje, pod nosem si maluje. Poslanci prosí USA, aby pomohly zavírat ústa

30.11.2019 20:23

Co je pravda a co lež? Odpověď na tuto otázku je vždy výsledkem svobodné diskuse. Ta je smyslem evropských dějin. Čeští zákonodárci ale vědí všechno předem. Jako kdysi pragováci píšou nyní i oni dopis. Američtí kongresmani mají vyzvat Facebook, Google a Twitter, aby umlčely kritiku.

Petr Hampl: Žalobníček žaluje, pod nosem si maluje. Poslanci prosí USA, aby pomohly zavírat ústa
Foto: Archiv PH
Popisek: Petr Hampl
reklama

Pragováci vstali z mrtvých! Na iDNES jsem se dočetl, že „před nebezpečím, které představují dezinformace na sociálních sítích pro demokracii, varují poslanci sedmi z devíti stran ve Sněmovně. Obracejí se proto na americké kongresmany, aby působili na Facebook, Google, Twitter, aby se tyto firmy chovaly zodpovědněji. Nepřidali se jen komunisté a SPD“ (k přečtení ZDE). A teď zpátky k Pragovákům z úvodu. Stručně řečeno, šlo o dopis z 18. července 1968, který napsalo 99 komunistů z pražské automobilky Praga a Sovětský svaz si ho vyložil jako vítanou záminku k vojenské intervenci do Československa (podrobnosti jsou ZDE). Jaká je tedy spojitost s připravovaným dopisem českých poslanců americkému Kongresu a pragováky? Pochopíte v závěru mé glosy.

Ubožáci všech zemí, spojte se!

V českých zemích se nepodařilo svrhnout lidového prezidenta ani vládu vzešlou z demokratických voleb. V Americe zase probíhá pokus o svržení demokraticky zvoleného prezidenta a vypadá to na šílenou ostudu. V českých zemích i Americe hrozí, že strýček George, který je v obou případech v pozadí, se naštve a zastaví peníze. Tak si teď mohou čeští bolševici a američtí bolševici posílat dopisy a vzájemně se utěšovat.

Kdybychom je ale měli brát vážně, museli bychom zpozornět. Zmiňování čeští poslanci totiž usilují o likvidaci základních občanských svobod garantovaných ústavou. V tomto případě jde o zavedení cenzury, třebaže je vše zamlžováno touto větou z již připraveného dopisu: „Chtěli bychom Vás ujistil, že naprosto respektujeme svobodu slova a nechceme zavádět jakoukoli formu cenzury, protože problém lze vyřešit na úrovni algoritmů extrémně cílené reklamy…“ Za rádoby vznešenými slovy by se mohlo skrývat, že jednoho krásného dne byste se na svoje oblíbené Parlamentní listy přes Google nedostali.

Zákonodárci se chovají se jako součást organizované skupiny ve spojení s cizí mocností. Podle našich zákonů je za to sazba 15 až 20 let.

(Glosu napsal nezávislý sociolog PhDr. Petr Hampl, Ph.D., autor bestselleru Prolomení hradeb)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Dufek: Pozitivní očekávání v průmyslu vs. skepse spotřebitelů

16:25 Petr Dufek: Pozitivní očekávání v průmyslu vs. skepse spotřebitelů

Už včera zveřejněná důvěra v české ekonomice ukázala na kontrast mezi podnikatelským a spotřebitels…