Spisovatel Olšer: RB OSN rozhodla o vytvoření světového spojenectví proti Islámskému státu

24.12.2015 21:29 | Zprávy

Napřed USA vyštvaly z Afghánistánu SSSR, který tam vedl protiteroristický boj proti mudžahedínům a bin Ládinovi, pak obklíčily jako globální četník desítkami svých vojenských základen Rusko, které nemělo vojska v žádné cizí zemi. RB OSN rozhodla o vytvoření světového spojenectví proti Islámskému státu.

Spisovatel Olšer: RB OSN rozhodla o vytvoření světového spojenectví proti Islámskému státu
Foto: OSN
Popisek: OSN

Přitom jsou Rusové v Sýrii už přes několik měsíců, a Spojené státy dělají naschvály dle afghánského scénáře, byť v Paříži byli loni v září na konferenci o Iráku vedle 40 účastníků přítomni i ministři zahraničí USA a Ruska John Kerry a Sergej Lavrov. Jednalo se o nutnosti zkoordinovaných akcí v boji proti skupině Islámský stát (IS). Účastníci schůzky se shodli, že IS „představuje hrozbu pro Irák, ale také pro celé mezinárodní společenství“.Co by se asi stalo, kdyby měli Rusové základny na hranicích USA, jak to jim činí US Army?

Z celého světa přicházejí do Sýrie islámští extrémisté s jediným cílem; vraždit, a žádný stát se je nepokusil zadržet, ba co víc, Spojené státy rozhodly, že jim dodají ještě další zbraně. Tohle oznámil v červnu 2014 odstupující šéf Vojenské akademie, turecký admirál Tyurker Ertyurk. Dodal taky, že teroristické útoky v Damašku pomocí sebevražedných atentátníků ukazují, že Západ a jeho arabští spojenci v Sýrii se rozhodli zopakovat „Salvadorský“ scénář a vsadit tak na teroristické skupiny a ne na opozici. Připomínáme, že destabilizaci státu Salvadoru pomoci sebevražedných atentátníků vedl John Negroponte, který se později stal americkým velvyslancem v Iráku, a budoucí americký velvyslanec v Sýrii Robert Ford... Současnost z pozice Spojenců USA a Ruska je optimističtější; všichni se proto zavázali „podpořit všemi dostupnými vojenskými prostředky novou iráckou vládu v boji“ proti teroristické organizaci Islámský stát - arabsky ad-Dawla al-?Islámíja, zkráceně Daiš, resp. DAEŠ. A Spojené státy se však opět vyznamenaly. Už po několikáté; když irácká armáda bojovala s militanty IS-DAEŠ na jih od Fallúdžy, požádala o vzdušnou podporu USA, která však zabíjela právě žadatele o pomoc. Zdroje Zdroje deníku Washington Postuvádí, že zahynulo 25 a zraněných je minimálně 37. O vyšším počtu raněných mluví i vojenský lékař. Nejprve si všichni mysleli, že to vystřelil Daeš. Byli to ovšem "neomylní" Američané, co se hned omlouvali, že bylo špatné počasí, když se chlubí, kde chodí, jaké mají bezkonkurenční skvostné radary. Opravdu jen omyl...?

Bohužel, nebylo to poprvé, kdy US Army zabíjela své spojence. Fallúdža, která se nachází asi 60 kilometrů od hlavního města Bagdádu, se již jednou stala ohniskem sporu Iráku se Spojenými státy. Na konci roku 2003 američtí vojáci v oblasti znásilnili a zavraždili mladou dívku. Skupina povstalců tak poté zaútočila na americký konvoj projíždějící městem. Čtyři elitní americké vojáky zavraždili useknutím hlavy a jejich těla pověsili ze zábradlí mostu a zapálili. Poté je vláčeli ulicemi Fallúdži. Američané obratem spustili operaci "Rozhodná odpověď“ a následovala jedna z nejkrvavějších amerických operací v Iráku. "Pamatuj na Fallúdžu!" se stalo později jedním z hesel iráckého povstání v letech 2003 - 2008; a zárodek vzniku IS - DAEŠ... (Připomínka vyvraždění vesnice My-Lai ve Vietnamu... Kdo protestoval v USA 15. listopadu 1969 proti válce ve Vietnamu?)

Zloděj opět křičí, chyťte zloděje; při ruských útocích mezi nimi údajně zahynula též spousta civilistů, čímž myslí "umírněnou protiasadovskou opozici, zas kterou USA považují i zločineckou Frontu an-Nusra ". Drzost; přitom USA bombardují ještě dnes v Afghánistánu civilní cíle. Při nedávném bombardování nemocnice charitativní organizace Lékaři bez hranic (MSF) v severo-afghánském městě Kunduz přišlo o život přes dvacet jejich zaměstnanců. Dalších několik desítek je v kritickém stavu, resp. se pohřešuje, informují světové agentury. Mluvčí NATO Brian Tribus připustil, že nemocnice se mohla neúmyslně stát terčem útoku amerického letectva. Boje kolem Kunduzu trvají šest dní.

Jak se rodila nenávist IS - DAEŠ v Abú Ghrajb

Podle Lékařů bez hranic bombardování jejich nemocnice v afgánském Kundúzu, které má už přes dvacet obětí, pokračovalo ještě 30 minut poté, kdy byli zástupci NATO, americké a afghánské armády v Kábulu a Washingtonu poprvé upozorněni na to, co se děje, uvedli Lékaři bez hranic.. Tvrdí, že všechny válčící strany o přesné GPS lokaci nemocnice v Kundúzu věděly. Na místo měl v sobotu dorazit i český lékař, ten však nakonec neodcestoval. Nemocnice Lékařů bez hranic v Kundúzu byla opakovaně terčem leteckých útoků od 2:08 do 3:15 místního času v přibližně patnáctiminutových intervalech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

David (SPD): Evropská unie je vedena zločinci s podporou idiotů

Co tedy navrhujete? Jak docílit změny vedení EU, protože je fakt, že mě štve taky. Navíc mi přijde, že v EU rozhodují hlavně ti, co vůbec nejsou volení občany. Nemělo by se tohle nějak změnit? Pokusíte se o to? Ještě by mě zajímalo, co přesně myslíte tím, že EU vedou zločinci? Neměli by být zločinci...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Filip Šebesta: Odevzdat se do rukou spolkového kancléře

16:14 Filip Šebesta: Odevzdat se do rukou spolkového kancléře

Český premiér se v Berlíně honosil svým negativním postojem k partnerům ve Visegrádské skupině a pot…