Stanislav Kliment: Lidé v Německu se bojí mluvit o uprchlících

27.12.2015 15:44

„V Německu není možné svobodně vyjadřovat názory na téma uprchlíků a při hovoru na toto téma je třeba být opatrným,“ soudí podle Institutu pro výzkum veřejného mínění v Allensbachu více než 43 procent dospělých Němců. Informaci přineslo „Deutsche Welle”

Stanislav Kliment: Lidé v Německu se bojí mluvit o uprchlících
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Z výzkumu plyne, že nespokojenost části obyvatelstva, nejen radikálnějších kruhů, ale i církevních představitelů, publicistů a aktivistů vyvolalo vyjádření A. Merkelové a části politiků, že „islám patří ke kulturní tváři Německa“. Názor Merkelové podle průzkumu podporuje pouze 22 procent Němců, zatímco dvě třetiny dotazovaných vyjadřují nesouhlas.

Ukazuje to na značně velký rozdíl mezi vystupováním politických elit a názory občanů Německa. Společnost také kritizuje sdělovací prostředky, které převážně reflektují jen názory kancléřky A. Mertlové a politicky „korektní“ pohledy.

Pro takto lživá a klamající média se vžil termín „Lügenpresse“ a „Lügenmedien“. Podle uvedeného průzkumu necelá jedna třetina Němců považuje informace na téma uprchlíků za vyvážené, polovina naopak soudí, že jsou jednostranné ve prospěch vládní politiky.

Publikováno se souhlasem vydavatele

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Neslibujete nesplnitelné?

Opravdu jde ještě změnit migrační pakt, když ho podezřele narychlo EP před volbami odsouhlasil? A jak chcete zrušit green deal? Jsem pro, ale myslím, že je to nereálný slib.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: 20 let členství ČR v EU - pozitiva se hledají těžko

12:17 Ivo Strejček: 20 let členství ČR v EU - pozitiva se hledají těžko

Dvacet let od vstupu České republiky do Evropské unie je významným výročím v historii naší země a za…