ČSSD: Spekulace o netransparentním financování strany zásadně odmítáme

12.06.2012 7:21 | Zprávy
autor: cssd.cz

Reakce na prohlášení místopředsedy TOP 09 Petra Gazdíka.

ČSSD: Spekulace o netransparentním financování strany zásadně odmítáme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Sociální demokracie zcela zásadně odmítá lživé spekulace předsedy poslaneckého klubu TOP09 Petra Gazdíka o netransparentním financování ČSSD. Sociální demokracie předložila vždy kompletní doklady o svém hospodaření včetně hospodaření akciové společnosti Cíl, tj. výroční finanční zprávy a přiznání k dani z příjmu právnických osob, včetně příslušných zpráv auditorů a navazujících dokladů, tedy i darovacích smluv.  
 
Kompletní Výroční finanční zpráva ČSSD za rok 2011 je veřejně k dispozici mimo jiné v Poslanecké sněmovně a byla zveřejněna 29. března 2012 na tiskové konferenci ČSSD v Lidovém domě. Dle usnesení Poslanecké sněmovny k této zprávě splnila ČSSD povinnost předložit úplnou výroční finanční zprávu, a proto jí také následným rozhodnutím ministerstva financí vznikl nárok na vyplacení příspěvku na činnost v prvním pololetí pro rok 2012. Při projednávání v Poslanecké sněmovně pro tuto zprávu hlasovali rovněž zástupci TOP09.
 
Pro úplnost připomínáme, že dar akciové společnosti Cíl a.s. ČSSD v roce 2011 ve výši 30 milionů Kč byl pouze zápočtem pohledávek společnosti Cíl a.s. za ČSSD (pouze účetní operace) a dále připomínáme, že ČSSD obdržela v roce 2011 dary pouze ve výši 6, 58 milionů korun (dary ze Středních Čech byly zcela zanedbatelné) a všechny dárce, včetně příslušných darovacích smluv, doložila ve své výroční zprávě a také Kontrolnímu výboru Poslanecké sněmovny. Připomínáme, že sponzorské dary v roce 2011 tvořily z celkových příjmů ČSSD pouze 2,75 %.
 
Martin Starec, místopředseda ČSSD pro hospodaření

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Rozpočtové určení daní

Můžete udělat něco, aby Praha neměla na občana 4,5 krát víc než malá města a venkov Z NAŠICH DANÍ ? Zatímco Praha NEVÍ ROUPAMA co by postavila ( a mnohdy to jde dokonce ze státního rozpočtu ), tak na malých městech trvá roky, než je na drobnou OPRAVU třeba chodníku.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Okamurovy výroky jsou odpovědností celé vlády

23:08 Rakušan (STAN): Okamurovy výroky jsou odpovědností celé vlády

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na novoroční projev Tomia Okamury