Ferjenčík (ČPS): Rozděl a panuj podle volebních inženýrů ODS

20.06.2010 17:38 | Zprávy
autor: ČPS

Z lidí jako je Jančík, Janeček, Richter a dnes už i Bém se dělá lidem šoufl.

Ferjenčík (ČPS): Rozděl a panuj podle volebních inženýrů ODS

Pražské ODS teče do bot. Ztratila více než polovinu podpory, kterou před pár lety měla, je rozhádaná, nemá jasno v tom, kdo by měl být příští primátor a hlavně je plná zprofanovaných mafiosů.

Z lidí jako je Jančík, Janeček, Richter a dnes už i Bém se dělá lidem šoufl. Hodinky za statisíce, neprůhledné kšefty pro kamarády, nesmyslné akce jako je Opencard nebo Tunel Blanka (šušká se, že je to „kompenzačka za Olympiádu"), nesmyslná varianta pražského okruhu. A to všechno je jen špička ledovce pražského podsvětí.

Volební inženýři občanských demokratů, která má na magistrátě pohodlnou většinu, se rozhodli, že neodejdou bez boje. Vymysleli způsob, jak svou předpokládanou volební porážku zmírnit. Rozdělili Prahu na 7 volebních obvodů, přičemž v každém se bude volit jen 9 zastupitelů. Podíváme-li se pro srovnání na volební výsledky Strany zelených z roku 2006, snadno uvidíme výsledky zavedení podobného systému. Zelení tehdy získali ve 13 ze 14 krajů přes 5 % hlasů, ale do parlamentu pronikli jen v 5 krajích! V Libereckém kraji, na který tehdy připadlo 8 mandátů, jim nestačil ani volební výsledek přes 9% hlasů a v Hradci, kde bylo k dispozici mandátů 11 (podstatně více než pražských 9) jim nestačilo 6,7 % hlasů. Reálná hranice pro vstup na pražský magistrát se tak dnešním rozhodnutím ODS posouvá na 8 % a vítěz voleb získá silně disproporční množství mandátů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Ukrajina v NATO

Kromě toho, že by Ukrajina nesměla být ve válce, co dalšího by podle vás musela splnit, aby byla členem NATO, což prosazujete? A musí s tím souhlasit všechny členské státy? Myslíte, že je reálné, že budou? Neslibuje se Ukrajině něco, co je vlastně téměř vyloučeno?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zuna (TOP 09): Vybrali jsme více než 108 tisíc Kč

4:32 Zuna (TOP 09): Vybrali jsme více než 108 tisíc Kč

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k charitativnímu závodu na handbike.