Vydírání? Někdo drží Fialu za… To není normální. Lídr eurokandidátky Turek tuší

05.05.2024 10:25 | Monitoring

Vůči zastáncům Green Dealu je to otevřený boj a rozhoduje se to teď, říká pro Rádio Universum Filip Turek, lídr eurokandidátky Přísahy a Motoristů sobě. A jednou budeme tuto éru posuzovat jako éru bizáru a zeleného fanatismu, který se neuchytil. „Ale myslím, že máme hodně namále a že máme hodně nakročeno. Bohužel musí přijít veliká krize a veliká rána, aby si obyvatelstvo uvědomilo, o čem to je,“ míní Turek, a že věří, že hodně věcí se dá ještě zachránit.

Vydírání? Někdo drží Fialu za… To není normální. Lídr eurokandidátky Turek tuší
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalý závodník Filip Turek

Filip Turek jako lídr eurokandidátky Přísahy a Motoristů o sobě v rozhovoru pro Rádio Universum říká, že chce Evropu bez Green Dealu. Jednotlivá opatření zelené dohody považuje spíše za snahu připravit lidi o osobní auta i o domy, na jejichž splácení vydělávali desítky let. V rozhovoru pro Rádio Universum sdílí obavy, že stávající politická elita vede vše do hořkého konce.

„V komunách nerůstu si budeme pěstovat zeleninu v každém paneláku, které nakonec stejně skoupí Číňané ze zisků z emisních povolenek. Možná, že se lidi jednou naštvou a přemalují politickou mapu Evropy,“ podotýká. A že velké části společnosti vyhovuje pohodlí, když nemají zodpovědnost. Tím, že jsme zpohodlněli, jsme podle jeho slov svým způsobem zdegenerovali. „Bohužel je to asi vedlejší produkt kapitalismu, že když má člověk dlouhodobě komfort, tak zpohodlní a ztratí pud sebezáchovy,“ pokračuje Turek.

Zároveň upozorňuje, že elektromobily nejsou ekologické, a že vyrobit čistou a ekologickou baterii do elektromobilů, a také ji čistě a ekologicky zlikvidovat – to není technologicky proveditelné. „Technicky se energie musí někde uchovávat, a musí se také vyrobit. Baterie se po její životnosti musí zpracovat. Existují nějaké představy o sodíkové baterii, a tak dále, ale uvažovat o tom, že zákonem budou schvalovat něco, co ještě neexistuje, tak to je prostě komické. To je nad úrovní kosmického práva, a nad úrovní prodávání pozemků na Měsíci. To je úplně směšné. To je opravdu bizár, trapnost nad trapnost,“ konstatuje Filip Turek.

Tomu tvrzení, že to jde a že elektromobily přispějí k záchraně planety, podle něj může uvěřit zmanipulovaný šestnácti až osmnáctiletý člověk. „Samozřejmě, že by chtěli, aby volební právo bylo ideálně od šestnácti, možná od dvanácti, protože tyto krásné pohádky se hezky poslouchají. Myslím, že by si tito lidé měli spíš pustit ‚Demolition Man‘ nebo nějakou takovou pohádku, která budoucnost popisuje trošičku realističtěji,“ dodává. Co se v EU odehrává ohledně aut se spalovacími motory, je podle Turka převýchova a buzerace lidí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Natálie Brožovská

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

DO EU půjdou zase osvědčení zrádci a přikyvovači jako Vondra jeho paní a podobní, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 05.05.2024 10:39:09
Pan Turek se mýlí v tom, že na emisních povolenekách vydělávají Číňané, všechny podklady hovoří, že jsou to USA firmy. Proto je naši politici tak udržují, a zvyšují

|  13 |  0

Další články z rubriky

„Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

21:21 „Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

Zahraniční média se shodují v tom, že střelbou na republikánského prezidenta Donalda Trumpa se prezi…