Ministr Blažek: Komisi pro rekodifikaci civilního procesu

12.04.2013 10:15

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek zřídil Komisi pro rekodifikaci civilního procesu. Jejím předsedou jmenoval s účinností od 15. dubna 2013 JUDr. Romana Fialu, místopředsedu Nejvyššího soudu.

Ministr Blažek: Komisi pro rekodifikaci civilního procesu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus jmenoval dvanáct nových soudců. Převaha žen byla značná

Úkolem komise je zpracovat analýzu dosavadní úpravy občanského soudního řádu, tedy civilního procesu sporného, nesporného i exekučního, a to včetně nového zákona o zvláštních řízeních soudních. Zabývat se bude i podobou věcného záměru a paragrafového znění nového občanského soudního řádu, včetně nezbytných novelizací souvisejících předpisů.

Předseda komise nyní osloví nejvýznamnější odborníky na civilní proces z oblasti právní teorie i praxe, včetně legislativy a do měsíce navrhne ministru spravedlnosti jejich jmenování do pracovního týmu komise.  Následně z řad dalších oslovených odborníků sestaví předseda komise do tří měsíců širší, připomínkový tým.

„Rekodifikace občanského soudního řádu je nutná už proto, že poslední kompletní zákon, který upravuje soudní řízení, je stále platná norma z roku 1963,“ dodal ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo spravedlnosti

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

důchod

zdravím p.Jurečka , nedávno jste prohlásil že se zrychluje vyřizování výplat důchodů , takže bych vám chtěl touto cestou poděkovat za krásné a pohodové vánoce a kladu si otázku jak by se ke mně stavěl stát kdybych mu dlužil 60.000 kč .děkuji za odpověd

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostálová (ANO): 17 milionů na bydlení je jako legrace, to prostě není myšleno vážně

20:02 Dostálová (ANO): 17 milionů na bydlení je jako legrace, to prostě není myšleno vážně

Projev na 82. schůzi Poslanecké sněmovny 29. listopadu 2023 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpo…