Rudolf Kozák (ČSSD): Někteří senátoři se zachovali neskutečně arogantně

27.04.2012 16:00 | Zprávy
autor: tan

S velkým povzdychem jsem sledoval ve čtvrtek odpoledne jednání Senátu České republiky. Je, až neuvěřitelné s jakou arogancí někteří senátoři přistoupili k návrhu na změnu Ústavy ČR. Že chyběla více než třetina senátorů při už snad patnáctém pokusu o omezení imunity.

Rudolf Kozák (ČSSD): Někteří senátoři se zachovali neskutečně arogantně
Foto: tan
Popisek: Kandidát na senátora Rudolf Kozák (ČSSD)

Takovéto chování opravdu Senátu, jako instituci na důvěře nepřidává. Důvody, které jsem si přečetl zvláště od senátorů za ODS, kteří hojně proti tomuto návrhu hlasovali, nedávají sebemenší smysl a je z toho jasně cítit, že jde o pouhé marné hledání nějakého ospravedlnění takového postoje. Návrh měl nastavit imunitu pouze na dobu výkonu mandátu, jak je to běžné i v jiných zemích. U nás máme jako v monarchii imunitu doživotní (k celé věci ZDE).

Pánové nepochopili, že tento institut je tu z důvodu ochrany mandátu, a ne ochrany dané osoby. Zdá se, že snad nemají čisté svědomí? Pokud mi to volič dovolí, zasadím se o opětovné předložení tohoto návrhu. Zároveň v něm bude úplně zrušena i přestupková imunita. Těžko se domnívat, že pokuta za přestupek nějak ohrožuje nezávislost jednotlivých senátorů či poslanců.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Eva Fialová byl položen dotaz

Dostupné bydlení

V zákonech se nevyznám a je podle mě jedno, jestli je rozdíl mezi zákonem o podpoře bydlení a dostupným bydlením. Za hlavní považuji problém s nedostupným bydlení vyřešit a to je i můj dotaz. Co přesně proto uděláte? Kdy bude bydlení dostupné pro většinu lidí a ne naopak jako je tomu teď?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kálalová (SOCDEM): Každý, kdo krizi bydlení zlehčuje, zlehčuje utrpení lidí

22:31 Kálalová (SOCDEM): Každý, kdo krizi bydlení zlehčuje, zlehčuje utrpení lidí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke krizi bydlení.