Přestože se vedení ČSSD snaží bagatelizovat vystoupení lídra komunistů na jednom ze svých mítinků jako zanedbatelnou aktivitu severočeské organizace, nedošlo k jednoznačnému odmítnutí prolínání komunistické a sociálnědemokratické ideologie na veřejné akci.
Co z toho vyplývá? Sociální demokracie začíná zcela nepokrytě připravovat své voliče na spolupráci s komunisty, na vytvoření jednotné levicové fronty, která by měla v příštích volbách převzít moc. Jde o plíživé a nenápadné, ale o to nebezpečnější sbližování dvou největších opozičních sil, připomínající události před pětašedesáti lety, které vyústily únorovým převratem.
Nenechme se ukolébat jarním sluníčkem a rozjásanou náladou prvomájových veselic. Jsme totiž svědkem prvního politického políbení pod rozkvetlým stromem, které signalizuje, že ani jedna z levicových stran v následujících měsících nechce zůstat při dělení moci „na ocet“.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


