Urban (ČSSD): ODS ohrožuje pracovní místa

13.03.2010 13:06

Obnovíme hospodářský růst a vytvoříme nová pracovní místa.

Urban (ČSSD): ODS ohrožuje pracovní místa

Místopředseda ČSSD Milan Urban dnes na Programové konferenci v Teplicích představil priority sociální demokracie v oblasti obnovení hospodářského růstu a vytvoření nových pracovních míst. Cesta z krize spočívá v podpoře účelných veřejných i soukromých investic, v maximálním využití prostředků z evropských fondů a skutečné, moderní a cílené podpoře exportu. Díky tomu vzniknou tolik potřebná nová pracovní místa. Nedovolíme, aby tato a další místa byla ohrožena změnami ODS v zákoníku práce, proto nepřipustíme zavedení výpovědi z práce bez udání důvodu. 

„Obnovíme hospodářský růst a vytvoříme nová pracovní místa podporou veřejných i soukromých investic v oblasti dopravní infrastruktury, energetiky a ochrany životního prostředí. Stát by měl pomoci překonat nejhorší období investicemi, které přinesou do budoucna užitek. Dalším motorem růstu budou prostředky získané z fondů EU na podporu malých a středních firem. Jako zodpovědní politice nesmíme čekat, až se krize vyřeší sama, ale musíme k jejímu skončení aktivně přispět. Nesmíme otálet, protože za několik měsíců přijdou na trh práce desítky tisíc mladých absolventů hledajících své první zaměstnání," uvedl Milan Urban.

Programová konference ČSSD:
ODS jde do voleb s katastrofální Modrou šancí
Konference OBRAZEM
Projev Jiřího Paroubka
Projev Bohuslava Sobotky

Stát by měl intenzivně investovat do dostavby klíčových dálnic a silničních obchvatů. Díky tomu vzniknou nejen nová pracovní místa, ale také výrazně zlepšíme životy mnoha obyvatel. Jednou z klíčových zakázek, která má přispět k oživení ekonomiky je také dostavba jaderné elektrárny Temelín. Ta pomůže českým firmám získat zkušenosti v oboru, který po celém světě zažívá nový rozmach.

Neméně důležitá je podpora malých a středních firem, které jsou klíčem k prosperujícím regionům. Maximálně zjednodušíme a urychlíme proces zahájení podnikání tak, aby zahájení činnosti netrvalo déle než 3 dny a podpoříme masivnější poskytování záruk za provozní úvěry podnikatelskému sektoru ze strany Českomoravské a záruční rozvojové banky.

„Abychom do České republiky přilákali další zahraniční investory a zlepšili podmínky těm domácím, potřebujeme zprůhlednit veřejné zakázky, omezit korupci, zlepšit vzdělání, dosáhnout větších podpor v oblasti vědy a výzkumu a také stanovit termín pro přijetí společné evropské měny. ČSSD chce systém investičních pobídek zaměřit na podporu přílivu investic do špičkových a moderních high-tech výrob.," řekl Milan Urban.

V globalizovaném světě zůstane Česká republika konkurenceschopná, pouze pokud budou domácí firmy úspěšné na zahraničních trzích. Domácí průmysl podpoříme aktivní proexportní politikou, která pomůže českým výrobcům na trzích Východní Evropy, Asie, jižní Ameriky a Afriky.

Pro dlouhodobý rozvoj průmyslu je naprosto nezbytné zachovat soběstačnost a energetickou bezpečnost naší země. Abychom byli v této oblasti nezávislí, budeme podporovat využívání obnovitelných zdrojů energie, dostavbu a modernizaci jaderných elektráren a rozumnou výstavbu elektráren na zemní plyn.

Bez zdravého a silného soukromého sektoru stát nemůže prosperovat. Zároveň však nesmíme dopustit privatizaci státem ovládaných strategických podniků, jako jsou např. Letiště Praha, ČEPS, Mero, Čepro, České dráhy, Lesy ČR, Budvar nebo Česká pošta. Stejně tak si stát musí v příštích letech udržet strategickou kontrolu nad ČEZ.

Aktivní protikrizová opatření, podpora vědy a podnikatelů společně s nastavením férového podnikatelského prostředí povedou k tomu, že nezaměstnanost začne znovu klesat. Tvrzení, že krize neexistuje, ani čekání až sama opadne, nová místa nepřinese. Nahradit 150 000 míst ztracených v ekonomické krizi je práce na několik let. O důvod navíc, abychom ji neodkládali.

Foto: Repro ČT 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

10:08 Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

Jednoznačně odsuzuji invazi Turecka na svrchovaném území Syrské arabské republiky. Agrese je namířen…