Jihlava: Město vyhlašuje architektonickou soutěž na Horáckou arénu

08.04.2019 7:35

Multifunkčnost arény znamená možnost upravit ledovou plochu pro halové sporty i koncerty.

Jihlava: Město vyhlašuje architektonickou soutěž na Horáckou arénu
Foto: Archiv
Popisek: Jihlava

Představy budoucí multifunkční hokejové arény na místě stávajícího Horáckého zimního stadionu jsou den ode dne jasnější. Přesnou definici však obsahuje zadání užší architektonické soutěže o návrh Horácké multifunkční arény, které schválila rada města na začátku dubna. Užší soutěž, ve které budou oslovy tři architektonické kanceláře přímo a další na základě výběru odborné poroty, bude statutárním městem Jihlava zahájena 10. dubna a potrvá do poloviny srpna.

„Hlavní předmět architektonické soutěže je definovaný jednoduše – architekti mají zpracovat návrh řešení multifunkčního objektu Horácké arény s parametry pro extraligu ledního hokeje, zázemím pro další sporty a kulturní i společenské akce na místě stávajícího Horáckého zimního stadionu,“ uvedl radní David Beke, manažer výstavby nové arény.

Zadání obsahuje i konkrétní podmínky, jako je kapacita stadionu, možnost multifunkčního využití ledové plochy, zkvalitnění prostor v okolí, napojení na dopravní infrastrukturu i ohleduplnost vůči Smetanovým sadům.

Zpracovatelé nejlepšího návrhu budou odměněni

„Multifunkční aréna by měla kromě ledních sportů být místem také pro další akce a halové sporty, velké koncerty, plesy či muzikály na ledě. Počítá se také s využitím pro tematické krátkodobé výstavy či veletrhy. Je pro nás důležité, aby návrhy počítaly s maximálně rychlou a flexibilní přestavbou ledové plochy pro ostatní akce tak, aby byla snadno využitelná i během zimní sezóny. Arénu budujeme jako objekt lokálního i krajského významu, však s potenciálem pro uplatnění i v měřítku vyšším, například republikovém,“ přiblížil David Beke.

Odborná porota bude po ukončení architektonické soutěže hodnotit celkovou urbanisticko-architektonickou kvalitu návrhů, funkční a provozní řešení, kvalitu řešení veřejného prostoru a dopravy v okolí, míru naplnění požadavků města i ekonomickou výhodnost. Zpracovatelé nejlepšího návrhu budou odměněni částkou 1 500 000, druhého nejlepšího návrhu 1 100 000 a třetí 850 000 korun.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jak chcete z Bruselu zajistit naši potravinovou soběstačnost?

Podle mě je to klišé a nemůžeme být potravinově úplně soběstační, obzvlášť dnes, kdy je dost nevyzpytatelné počasí. A i kdybychom soběstační byly, nebude nás to stát mnohem více než potraviny z dovozu? Podpora českých potravin je sice hezká věc, ale zas né každý na to má rozpočet. Stačí se podívat n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Rekonstrukce kanalizace a komunikace v Šantově ulici

19:27 Olomouc: Rekonstrukce kanalizace a komunikace v Šantově ulici

Kompletní obnovou uličního profilu projde slepý úsek Šantovy ulice od parkoviště po tř. 17. listopad…