Oblíbené sousoší kočičí rodinky od Martiny Klouzové - Niubo, které poslední čtyři roky zdobilo náměstí před libereckou radnicí, je na čas pryč. Důvodem je nezbytná údržba a renovace. Náměstí Dr. E. Beneše ale prázdnotou zet nebude. Společnost Spacium, o.p.s. totiž přišla s nápadem nainstalovat zatím před radnici jinou sochu, a to netradiční podobiznu známé herečky, zpěvačky, tanečnice a bojovnice za svobodu a rovnoprávnost Josephine Baker v její typické taneční póze, která obletěla celý svět.
„Tato výjimečná francouzsko-americká žena výrazně ovlivnila vkus a estetické vnímání lidí tehdejších i příštích generací. Působí na mě jako krásná a energická šelma, proto jsem se rozhodla její tělo vymozaikovat šelmózním dekorem," komentovala své dílo autorka Josefína Jonášová, absolventka Akademie výtvarných umění v Praze. „A doufám, že kolemjdoucí nakazí svým úsměvem,“ dodala mladá umělkyně, která sochu Josephine Baker vytvořila v roce 2010.
Socha v životní velikosti, vytvořená z gramodesek, tmelu a polystyrenu, stojí na podstavci v podobě desky Supraphonu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: liberec.cz