Bohužel musíme konstatovat, že část spoluobčanů se nechová, jak by se očekávalo v 21. století. Při prováděných kontrolách bylo zjištěno, že někteří občané neukládají odpad do svých odpadových nádob, ale umisťují jej do odpadkových košů, které jsou součástí městského mobiliáře, nebo do větších odpadních nádob u bytových domů. Byly zaznamenány i případy, kdy svůj odpad na území města Louny likvidovali občané přilehlých obcí. V případě, že městská policie pachatele zajistila, byla mu ve správním řízení udělena pokuta.
O rušení vývozu nádob na komunální odpad 1x za 14 dní bylo rozhodnuto s ohledem na uplatňování obecně závazné vyhlášky 1/2015 a zejména s ohledem na dodržování §2 odst. 2 a 3 zákona 258/2000 Sb. O ochraně veřejného zdraví, tak aby nedocházelo k hromadění odpadu v některých částech města. V takových případech by hrozilo riziko vytváření příhodných podmínek pro růst patogenních mikroorganismů, hlodavců a dalších škůdců a následná opatření v postižených oblastech by znamenala pro město nemalé náklady. Doprovodným jevem takové situace je také nepříjemný zápach okolo kontejnerových stání a to především v letních měsících.
V tomto smyslu je ochrana veřejného zdraví cestou k vytváření zdravých životních podmínek a zabránění šíření infekčních a hromadně se vyskytujících onemocnění. Snahou je minimalizovat zátěže rizikovými faktory přírodních, životních a jiných podmínek překračujících obecně přijatelnou úroveň a představujících významné riziko poškození zdraví.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV