Olomouc: Ocenění za pojmenování vánočního stromu zamířilo k dětem

07.12.2020 6:28

V Olomouci svítí Naděje, vánoční strom, kterému jméno vybraly děti. I letos se totiž zúčastnily výtvarné soutěže olomouckých škol o pojmenování vánočního stromu. A z dárků od města za své nápady se už radují. Předávalo se v pátek 4. prosince, a kde jinde, než u Naděje zářící na Horním náměstí.

Olomouc: Ocenění za pojmenování vánočního stromu zamířilo k dětem
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Jméno jedenáctimetrového smrku z Postřelmova zvítězilo ve soutěžním klání, kam dorazilo přes 90 návrhů. Ocenění za pojmenování a výtvarné ztvárnění stromu si odnesla Kateřina Švestková ze 3.B ZŠ Mozartova. „Kreslila jsem sama, nikdo mi nepomáhal. Strom je vybarvený pastelkami, siluetu jsem obtáhla třpytivou fixou a nalepila ozdobné pásky,“ popsala svůj výtvor vítězka. Jako ocenění si za to malá školačka odnesla adventní kalendář, koňskou stáj a čokoládovou kolekci.

Ocenění se ale letos rozdávala ještě další dvě. Za jedinečné výtvarné pojetí dostala odměnu Bibiana Telíškové ze 3.B ZŠ Mozartova, která ztvárnila stromeček Koronavírek. „Vyráběla jsem jej z kužele, nalepila třpytivé třásně a pojmenovala příznačně pro dobu. Maminka mi pomohla s obstaráním materiálu,“ charakterizovala své asi třicet centimetrů vysoké dílo autorka.

To za originálně pojatý nápad si dárky v podobě audioknih odnesli žáci ze 4.C FZŠ Hálkova. Společně vyrobili speciální adventní kalendář s bylinnými čaji „Kromě čajů obsahuje každá kapsička i vtip, nejvíc je těch o Pepíčkovi,“ prozradila s úsměvem za všechny ostatní čtvrťáky Eliška Freharová.

„Jsme moc rádi, že i přesto, že školy fungovaly v režimu distanční výuky, bylo z čeho vybírat. Většina návrhů dětí byla moc pěkně zpracovaná a nápady na pojmenování většinou reflektovaly dobu. Právě kvůli tomu zvítězilo jméno, které má lidem přinášet světlo a naději,“ vysvětlila Karin Vykydalová, vedoucí odboru cestovního ruchu, kultury a sportu magistrátu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Opava: Inline areál má nové ekologické vybavení

7:37 Opava: Inline areál má nové ekologické vybavení

Inline areál v sousedství víceúčelové sportovní haly v Žižkově ulici se probouzí do druhé sezony své…