Kromě leteckých snímků z roku 1953, 1987 a 1996, státního mapového díla z 50. let a vojenského mapování je zajímavé vyzdvihnout Císařské otisky z roku 1842, které byly v roce 2012 zakoupeny od Českého úřadu zeměměřického a katastrálního. Tyto otisky byly usazovány do souřadnicového systému téměř rok. Výsledkem je bezešvá mapa.
Tímto se město zařadilo do úzké skupiny obcí s rozšířenou působností, které mají tuto bezešvou mapu v takovémto rozsahu (404 km²).
Za upozornění stojí i uličnice, která mapuje vývoj názvů ulic města Ústí nad Labem. Vycházelo se z dokumentu, který vydalo město Ústí nad Labem v roce 1998 pod názvem Ústecká uličnice a jehož autorem je Ivan Grisa.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: PV
Nově navrhované masové sledování občanů EU
Dobrý den, zajímal by mě Váš postoj vůči návrhu Evropské Unie zvaný ChatControl, který by znamenal plošné šmírování každé odeslané soukromé zprávy, souborů, a jejich případné okamžité nahlášení policii. Samozřejmě jsou jako odůvodnění zneužívány naše děti, zítra terorismus a kdo ví, co příští rok. D...
Další články z rubriky

19:09 Kladno: Rekonstrukce náměstí Svobody odstartuje počátkem září
Blíží se rekonstrukce náměstí Svobody, jednoho z nejdůležitějších veřejných v prostranství na Kladně…
- 16:13 Liberec: Obnova zdí v Zahradě vzpomínek
- 13:14 Pardubice usnadní práci pečovatelům. Nová parkovací místa urychlí domácí péči
- 10:07 I kontejnery tvoří veřejný prostor. Brno přijalo standardy sjednocující jejich vzhled
- 20:36 Roudnice nad Labem: V červenci probíhá čipování popelnic, přistavte tu svou
- 16:26 Zlín: V pondělí začne prohlídka všech komunikací