Balín: Schůzka nejvyšších ústavních činitelů ČR neúplná a „plonková“

29.09.2020 22:56 | Zprávy
autor: PV

V úterý 29. 9. 2020 se uskutečnila další tzv. schůzka nejvyšších ústavních činitelů ČR na zámku v Lánech. Proč takzvaná? ...chcete zvědět? No tak čtěte dále...

Balín: Schůzka nejvyšších ústavních činitelů ČR neúplná a „plonková“
Foto: archiv V. Balína
Popisek: Exsenátor Vlastimil Balín a jednatel hnutí Občané městu, město občanům

Článek byl převzat z Profilu RSDr. Vlastimil Balín - Schůzka nejvyšších ústavních činitelů ČR neúplná a jako vždy „plonková“…..

Z několika důvodů. Myslím, že budou stačit uvézt dva. Tím nejhlavnějším je to, že nejde o žádný právní akt daný Ústavou ČR či jinými zákonnými pořádky. Jde o jakýsi plezír chřadnoucího starce v pozici prezidenta ČR, který musel vědět, stejně jako jiní, dokonce i jeho nejbližší okolí a současní spolupracovníci, že jeho zdravotní stav neodpovídá významu funkce (navíc se trvale zhoršuje) a nebude ji zvládat. To se potvrzuje. Prezident by rád absolvoval své nic neřešící výjezdy po krajích, ale zdraví mu to nedovoluje. Je stále méně mobilní a zřejmě i nesamostatný, což se ukázalo při posledním „incidentu“ jeho pádu a následné operace a dosud zřejmě neplně proběhlé rekonvalescence. Prostě nemůže se účastnit řady standardních jednání a schůzek a tak se zařídil dle přísloví – „nemůže-li hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře“. Jen tomu dal tak nějak obrácený gard anebo jen pomnožil na Mohamedy do jejichž rolí pasoval ostatní ústavní činitele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): Přestřelka s prezidentem je trapná

6:02 Bartoš (Piráti): Přestřelka s prezidentem je trapná

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.