Barta (OČR): Křetínský, Janeček a Krušné hory

22. 1. 2018 5:39

Zájem o využití možností Krušných hor je s současné době především v lokalitě Moldava – Cínovec. Střetávají se tu však zájmy investorů, obyčejných občanů, obcí a „ekologických aktivistů“. Zvítězí tetřívek nebo lidské životy a zdraví?

Barta (OČR): Křetínský, Janeček a Krušné hory
Foto: obcane-cr.cz
Popisek: Občané České republiky - logo
reklama

Lesy v Krušných horách jsou likvidovány exhaláty z tepelných elektráren pod Krušnými horami (Ledvice, Tušimice I, Tušimice II, Prunéřov I, Prunéřov II) a pohled na tu spoušť je skutečně smutný.

Větrné podmínky Krušnohoří se snaží využít společnost Daniela Křetínského k výstavbě větrného parku, který by využil přírodní energii k výrobě elektřiny. Jeho úsilí oslaví brzy desáté výročí a výsledek je zatím nejistý. Obec je pro, většina obyvatel i zdravý rozum také,  ale…

Výstavbu se snaží blokovat pár jedinců, kterým je jedno, že krušnohorské lesy ničí tepelné elektrárny, lidé dýchají exhaláty i prach, umírají na nemoci, které vyvolávají toxické látky obsažené ve vodě, vzduchu či plodinách vypěstovaných v této lokalitě, včetně hub a ovoce. Údajným důvodem jsou hnízdiště tetřívka v lokalitě Moldava/Pastviny – Cínovec.

Ve stejné lokalitě má zájem společnost Karla Janečka těžit lithium a to povrchovým způsobem z odkaliště na Cínovci. Jeho společnost dostala již v roce 2016 všechna povolení k těžbě od báňského úřadu. Co na to pár jedinců a tetřívek? A co pár ekologických aktivistů? Nic?

Lokalita začne opět poskytovat pracovní místa, začnou rachotit stroje, rozjedou se nákladní auta a kamiony. Pomůže to tetřívkovi, který je důvodem trvání sporu o větrníky, nebo mu to bude ubližovat ještě více?

Názory jedinců či malých skupinek lidí by neměly škodit většině obyvatel, bez ohledu na to, zda jde o ekologické aktivisty, úředníky nebo soudce soudů, kteří rozhodují. Místních obyvatelů se to týká, nechť tedy rozhodují oni!

Jedná se přeci o jejich životy a zdraví. Soudci, úředníci a zpravidla ani ekologičtí aktivisté tam nežijí! Možná přestane bavit i tetřívka žít v devastované krajině a přesídlí jinam, stejně jako mnoho českých občanů.

Rozhodnout lze v místním referendu. Věřím, že lidé dají přednost životu a zdraví a každá chvíle, která změny uspíší, je drahá. Internetové možnosti dovolují zapojení do referenda všech obyvatel rychle, levně a spolehlivě.

Občané braňte se rozhodování o vás bez vás. Více naleznete v hodnotové ekonomice na internetu.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stanjura (ODS): Dostatečné testování a zrychlení očkování je jediná cesta, jak můžeme pandemii porazit

19:09 Stanjura (ODS): Dostatečné testování a zrychlení očkování je jediná cesta, jak můžeme pandemii porazit

Vláda nařídila testování zaměstnanců, ale nezajistila navýšení testovacích kapacit či testy firmám.